OFFROADTECH S.R.L.

Activă

4540 Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor

OFFROADTECH S.R.L. (CUI 40741470) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Odorheiu Secuiesc, HARGHITA, înregistrată la 6 martie 2019, cu activitatea principală „comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor” (CAEN 4540).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 73.547.419 lei, profit net de 2.212.446 lei, datorii de 21.794.938 lei, capitaluri proprii de 5.759.615 lei, 22 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
78.99%
Solvabilitate
20.87%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

73.547.419lei

Venituri totale

74.616.923lei

Rezultat net

2.212.446lei

Datorii

21.794.938lei

Capitaluri proprii

5.759.615lei

Capital de lucru

4.315.276lei

Salariați

22

Cifră de afaceri pe salariat

3.343.065lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J19/219/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019000219198
Data înregistrării
6 martie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
4540 — Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor
Sediu social
JUD. HARGHITA, MUN. ODORHEIU SECUIESC, STR. LEMNARILOR, NR.14

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+69,2%
Profitul, față de anul trecut
+3,5%
Creștere anuală compusă
+102,7%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.87%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.01%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare78.99%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință69.18%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA712019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.483.468lei
I2Active circulante26.110.214lei
I3Stocuri20.060.533lei
I4Creanțe5.357.491lei
I5Casa și conturi la bănci692.190lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii21.794.938lei
I8Venituri în avans39.129lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.759.615lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă73.547.419lei
I14Venituri totale74.616.923lei
I15Cheltuieli totale71.841.688lei
I16Profit brut2.775.235lei
I18Profit net2.212.446lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați22

Indicatori · 2025

Marjă netă3,01%
Marjă brută3,77%
Rentabilitatea capitalurilor38,41%
Rentabilitatea activelor8,02%
Grad de îndatorare78,99%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat3,34 mil.lei
Fond de rulment4.315.276lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
69,18%
Creștere anuală compusă
102,71%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

Cele mai nou înregistrate în județul Harghita

Întrebări despre OFFROADTECH S.R.L.

Ce cifră de afaceri are OFFROADTECH S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 73.547.419 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.212.446 lei.
OFFROADTECH S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus OFFROADTECH S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are OFFROADTECH S.R.L.?
22 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are OFFROADTECH S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.794.938 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are OFFROADTECH S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
OFFROADTECH S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are OFFROADTECH S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4540 — Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .