VIO NEL STRUCT S.R.L.

Activă

2511 Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice

VIO NEL STRUCT S.R.L. (CUI 40738164) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Ciulniţa Com. Ciulniţa, IALOMIŢA, înregistrată la 5 martie 2019, cu activitatea principală „fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice” (CAEN 2511).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.198.806 lei, profit net de 20.835 lei, datorii de 352.605 lei, capitaluri proprii de 263.386 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.57 x
Profitabilitate
1.74%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.198.806lei

Venituri totale

1.207.489lei

Rezultat net

20.835lei

Datorii

352.605lei

Capitaluri proprii

263.386lei

Capital de lucru

-151.013lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

239.761lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000234218
Data înregistrării
5 martie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
Sediu social
JUD. IALOMIŢA, SAT CIULNIŢA COM. CIULNIŢA, STR. SOARELUI, NR.15

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+82,7%
Profitul, față de anul trecut
-72,3%
Creștere anuală compusă
+52,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.01%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.57 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate1.74%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare57.58%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință82.69%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA692019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate410.799lei
I2Active circulante201.592lei
I3Stocuri52.215lei
I4Creanțe32.615lei
I5Casa și conturi la bănci116.762lei
I6Cheltuieli în avans3.600lei

Pasiv

I7Datorii352.605lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri263.386lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.198.806lei
I14Venituri totale1.207.489lei
I15Cheltuieli totale1.157.824lei
I16Profit brut49.665lei
I18Profit net20.835lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă1,74%
Marjă brută4,14%
Rentabilitatea capitalurilor7,91%
Rentabilitatea activelor3,4%
Grad de îndatorare57,58%
Lichiditate curentă0,57
Cifră de afaceri pe salariat239.761lei
Fond de rulment-151.013lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
82,69%
Creștere anuală compusă
52,19%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Cele mai nou înregistrate în județul Ialomița

Întrebări despre VIO NEL STRUCT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are VIO NEL STRUCT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.198.806 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 20.835 lei.
VIO NEL STRUCT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus VIO NEL STRUCT S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are VIO NEL STRUCT S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are VIO NEL STRUCT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 352.605 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are VIO NEL STRUCT S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
VIO NEL STRUCT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are VIO NEL STRUCT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2511 — Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .