MASSIMO LEGUME S.R.L.

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

MASSIMO LEGUME S.R.L. (CUI 40735702) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Gruni Com. Belint, TIMIŞ, înregistrată la 5 martie 2019, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.478.479 lei, profit net de 799.741 lei, datorii de 2.823.243 lei, capitaluri proprii de 1.383.257 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
67.12%
Lichiditate
1.38 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.478.479lei

Venituri totale

6.820.009lei

Rezultat net

799.741lei

Datorii

2.823.243lei

Capitaluri proprii

1.383.257lei

Capital de lucru

1.076.244lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

2.159.493lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/1226/2019
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2019001226355
Data înregistrării
5 martie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. TIMIŞ, SAT GRUNI COM. BELINT, NR.65

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+171,6%
Profitul, față de anul trecut
+168,8%
Creștere anuală compusă
+127,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.88%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.38 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate12.34%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare67.12%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință171.55%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA832019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate307.013lei
I2Active circulante3.899.487lei
I3Stocuri2.817.838lei
I4Creanțe922.090lei
I5Casa și conturi la bănci159.559lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii2.823.243lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.383.257lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.478.479lei
I14Venituri totale6.820.009lei
I15Cheltuieli totale5.908.461lei
I16Profit brut911.548lei
I18Profit net799.741lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă12,34%
Marjă brută14,07%
Rentabilitatea capitalurilor57,82%
Rentabilitatea activelor19,01%
Grad de îndatorare67,12%
Lichiditate curentă1,38
Cifră de afaceri pe salariat2,16 mil.lei
Fond de rulment1.076.244lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
171,55%
Creștere anuală compusă
127,21%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre MASSIMO LEGUME S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MASSIMO LEGUME S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.478.479 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 799.741 lei.
MASSIMO LEGUME S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MASSIMO LEGUME S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are MASSIMO LEGUME S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MASSIMO LEGUME S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.823.243 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MASSIMO LEGUME S.R.L.?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MASSIMO LEGUME S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MASSIMO LEGUME S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .