CNC FIVE PRODUCTION S.R.L.

Activă

2562 Operaţiuni de mecanică generală

CNC FIVE PRODUCTION S.R.L. (CUI 40675392) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 21 februarie 2019, cu activitatea principală „operaţiuni de mecanică generală” (CAEN 2562).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.757.371 lei, profit net de 505.094 lei, datorii de 3.458.673 lei, capitaluri proprii de 514.552 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 60 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

60

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

60 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.42 x
Îndatorare
87.08%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.757.371lei

Venituri totale

3.775.921lei

Rezultat net

505.094lei

Datorii

3.458.673lei

Capitaluri proprii

514.552lei

Capital de lucru

-2.014.596lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

375.737lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J32/550/2019
Data înregistrării
21 februarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
2562 — Operaţiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, CAL. TURNIŞORULUI, NR.119

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+9,2%
Profitul, față de anul trecut
+24,6%
Creștere anuală compusă
+55,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

60clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.96%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.42 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate13.44%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare87.08%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință9.17%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA602019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.527.576lei
I2Active circulante1.444.077lei
I3Stocuri165.618lei
I4Creanțe991.665lei
I5Casa și conturi la bănci286.794lei
I6Cheltuieli în avans5.572lei

Pasiv

I7Datorii3.458.673lei
I8Venituri în avans4.000lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri514.552lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.757.371lei
I14Venituri totale3.775.921lei
I15Cheltuieli totale3.179.033lei
I16Profit brut596.888lei
I18Profit net505.094lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă13,44%
Marjă brută15,89%
Rentabilitatea capitalurilor98,16%
Rentabilitatea activelor12,72%
Grad de îndatorare87,08%
Lichiditate curentă0,42
Cifră de afaceri pe salariat375.737lei
Fond de rulment-2.014.596lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
9,17%
Creștere anuală compusă
55,45%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2562 Fabricarea articolelor de feronerie

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre CNC FIVE PRODUCTION S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CNC FIVE PRODUCTION S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.757.371 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 505.094 lei.
CNC FIVE PRODUCTION S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CNC FIVE PRODUCTION S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are CNC FIVE PRODUCTION S.R.L.?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CNC FIVE PRODUCTION S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.458.673 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CNC FIVE PRODUCTION S.R.L.?
60 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CNC FIVE PRODUCTION S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CNC FIVE PRODUCTION S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2562 — Operaţiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .