SALT & PEPER FOOD S.R.L.

Activă

5611 Restaurante

SALT & PEPER FOOD S.R.L. (CUI 40657540) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Satu Mare, SATU MARE, înregistrată la 18 februarie 2019, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 16.573.513 lei, profit net de 728.483 lei, datorii de 5.038.455 lei, capitaluri proprii de 741.056 lei, 54 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 55 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

55

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

55 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.21 x
Îndatorare
87.18%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

16.573.513lei

Venituri totale

16.623.955lei

Rezultat net

728.483lei

Datorii

5.038.455lei

Capitaluri proprii

741.056lei

Capital de lucru

-3.998.810lei

Salariați

54

Cifră de afaceri pe salariat

306.917lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000311304
Data înregistrării
18 februarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. DARA, NR.162/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+41,4%
Profitul, față de anul trecut
+33,2%
Creștere anuală compusă
+89%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

55clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.82%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.21 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate4.4%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare87.18%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință41.39%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA552019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.739.866lei
I2Active circulante1.039.645lei
I3Stocuri203.510lei
I4Creanțe856.786lei
I5Casa și conturi la bănci-20.651lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii5.038.455lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri741.056lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă16.573.513lei
I14Venituri totale16.623.955lei
I15Cheltuieli totale15.819.512lei
I16Profit brut804.443lei
I18Profit net728.483lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați54

Indicatori · 2025

Marjă netă4,4%
Marjă brută4,85%
Rentabilitatea capitalurilor98,3%
Rentabilitatea activelor12,6%
Grad de îndatorare87,18%
Lichiditate curentă0,21
Cifră de afaceri pe salariat306.917lei
Fond de rulment-3.998.810lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
41,39%
Creștere anuală compusă
88,97%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Satu Mare

Întrebări despre SALT & PEPER FOOD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SALT & PEPER FOOD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 16.573.513 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 728.483 lei.
SALT & PEPER FOOD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SALT & PEPER FOOD S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are SALT & PEPER FOOD S.R.L.?
54 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SALT & PEPER FOOD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 5.038.455 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SALT & PEPER FOOD S.R.L.?
55 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SALT & PEPER FOOD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SALT & PEPER FOOD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .