ULMAS TRADING S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

ULMAS TRADING S.R.L. (CUI 40614360) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 11 februarie 2019, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 50.551.222 lei, profit net de 4.566.184 lei, datorii de 31.558.445 lei, capitaluri proprii de 4.566.424 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
87.61%
Solvabilitate
12.68%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

50.551.222lei

Venituri totale

51.573.860lei

Rezultat net

4.566.184lei

Datorii

31.558.445lei

Capitaluri proprii

4.566.424lei

Capital de lucru

4.102.932lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

5.055.122lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/1657/2019
Data înregistrării
11 februarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ŞOS. DOBROEŞTI, NR.51, (FOST 25), CORP C1, IN SUPRAFATA DE 79 MP

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+41,1%
Profitul, față de anul trecut
+22,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.68%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.13 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate9.03%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare87.61%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință41.09%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA712019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate361.583lei
I2Active circulante35.661.377lei
I3Stocuri4.525.123lei
I4Creanțe27.838.600lei
I5Casa și conturi la bănci3.297.654lei
I6Cheltuieli în avans1.622.292lei

Pasiv

I7Datorii31.558.445lei
I8Venituri în avans1.520.383lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.566.424lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă50.551.222lei
I14Venituri totale51.573.860lei
I15Cheltuieli totale46.287.088lei
I16Profit brut5.286.772lei
I18Profit net4.566.184lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă9,03%
Marjă brută10,46%
Rentabilitatea capitalurilor99,99%
Rentabilitatea activelor12,68%
Grad de îndatorare87,61%
Lichiditate curentă1,13
Cifră de afaceri pe salariat5,06 mil.lei
Fond de rulment4.102.932lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
41,09%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre ULMAS TRADING S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ULMAS TRADING S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 50.551.222 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.566.184 lei.
ULMAS TRADING S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ULMAS TRADING S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are ULMAS TRADING S.R.L.?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ULMAS TRADING S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 31.558.445 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ULMAS TRADING S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ULMAS TRADING S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ULMAS TRADING S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .