LEREROWORLD S.R.L.

Activă

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.

LEREROWORLD S.R.L. (CUI 40601760) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 8 februarie 2019, cu activitatea principală „alte forme de învăţământ n.c.a.” (CAEN 8559).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.164.088 lei, profit net de 59.128 lei, datorii de 320.895 lei, capitaluri proprii de 71.204 lei, 17 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 67 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

67

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

67 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
82.37%
Solvabilitate
18.28%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.164.088lei

Venituri totale

2.185.776lei

Rezultat net

59.128lei

Datorii

320.895lei

Capitaluri proprii

71.204lei

Capital de lucru

68.662lei

Salariați

17

Cifră de afaceri pe salariat

127.299lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000420327
Data înregistrării
8 februarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. SOMEŞULUI, NR.3, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+73,9%
Profitul, față de anul trecut
-38,8%
Creștere anuală compusă
+71,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

67clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate18.28%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.21 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.73%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare82.37%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință73.89%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA672019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante389.557lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe244.292lei
I5Casa și conturi la bănci145.265lei
I6Cheltuieli în avans2.542lei

Pasiv

I7Datorii320.895lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri71.204lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.164.088lei
I14Venituri totale2.185.776lei
I15Cheltuieli totale2.116.818lei
I16Profit brut68.958lei
I18Profit net59.128lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați17

Indicatori · 2025

Marjă netă2,73%
Marjă brută3,19%
Rentabilitatea capitalurilor83,04%
Rentabilitatea activelor15,18%
Grad de îndatorare82,37%
Lichiditate curentă1,21
Cifră de afaceri pe salariat127.299lei
Fond de rulment68.662lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
73,89%
Creștere anuală compusă
71,11%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre LEREROWORLD S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LEREROWORLD S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.164.088 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 59.128 lei.
LEREROWORLD S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LEREROWORLD S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are LEREROWORLD S.R.L.?
17 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LEREROWORLD S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 320.895 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LEREROWORLD S.R.L.?
67 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LEREROWORLD S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LEREROWORLD S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8559 — Alte forme de învăţământ n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .