RADAND FOREST S.R.L.

Activă

0220 Exploatarea forestieră

RADAND FOREST S.R.L. (CUI 40583434) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Strehaia, MEHEDINŢI, înregistrată la 6 februarie 2019, cu activitatea principală „exploatarea forestieră” (CAEN 0220).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.929.453 lei, profit net de 144.442 lei, datorii de 910.361 lei, capitaluri proprii de 1.039.660 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 89 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

89

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

89 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.93%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.929.453lei

Venituri totale

2.951.005lei

Rezultat net

144.442lei

Datorii

910.361lei

Capitaluri proprii

1.039.660lei

Capital de lucru

1.783.156lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

585.891lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J25/181/2019
Data înregistrării
6 februarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
0220 — Exploatarea forestieră
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, ORŞ. STREHAIA, STR. REPUBLICII, NR.169A, BL.B2, SC.2, ET.4, AP.19

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+90,1%
Profitul, față de anul trecut
+202,7%
Creștere anuală compusă
+82,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

89clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate30.29%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate2.96 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.93%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare26.52%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință90.05%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA892019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate739.363lei
I2Active circulante2.693.517lei
I3Stocuri905.757lei
I4Creanțe1.678.756lei
I5Casa și conturi la bănci109.004lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii910.361lei
I8Venituri în avans1.482.859lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.039.660lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.929.453lei
I14Venituri totale2.951.005lei
I15Cheltuieli totale2.778.985lei
I16Profit brut172.020lei
I18Profit net144.442lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă4,93%
Marjă brută5,87%
Rentabilitatea capitalurilor13,89%
Rentabilitatea activelor4,21%
Grad de îndatorare26,52%
Lichiditate curentă2,96
Cifră de afaceri pe salariat585.891lei
Fond de rulment1.783.156lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
90,05%
Creștere anuală compusă
82,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0220 Exploatarea forestieră

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre RADAND FOREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RADAND FOREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.929.453 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 144.442 lei.
RADAND FOREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RADAND FOREST S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are RADAND FOREST S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RADAND FOREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 910.361 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RADAND FOREST S.R.L.?
89 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RADAND FOREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RADAND FOREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0220 — Exploatarea forestieră.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .