CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L.

Activă

3821 Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase

CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L. (CUI 40573708) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Giurgiu, GIURGIU, înregistrată la 6 februarie 2019, cu activitatea principală „tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase” (CAEN 3821).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.229.901 lei, profit net de 466.156 lei, datorii de 4.174.674 lei, capitaluri proprii de 2.116.797 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.91%
Lichiditate
1.35 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.229.901lei

Venituri totale

5.376.547lei

Rezultat net

466.156lei

Datorii

4.174.674lei

Capitaluri proprii

2.116.797lei

Capital de lucru

1.473.577lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

5.229.901lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000250520
Data înregistrării
6 februarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
Sediu social
JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, STR. 1 DECEMBRIE 1918, BL.C3, SC.A, AP.40

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+56,2%
Profitul, față de anul trecut
-74,6%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.91%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.91%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare64.91%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință56.16%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA802019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate783.389lei
I2Active circulante5.648.251lei
I3Stocuri1.537.042lei
I4Creanțe4.073.922lei
I5Casa și conturi la bănci37.287lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii4.174.674lei
I8Venituri în avans140.169lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.116.797lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.229.901lei
I14Venituri totale5.376.547lei
I15Cheltuieli totale4.811.321lei
I16Profit brut565.226lei
I18Profit net466.156lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă8,91%
Marjă brută10,81%
Rentabilitatea capitalurilor22,02%
Rentabilitatea activelor7,25%
Grad de îndatorare64,91%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat5,23 mil.lei
Fond de rulment1.473.577lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
56,16%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3821 Recuperarea materialelor reciclabile

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.229.901 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 466.156 lei.
CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 4.174.674 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L.?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CONTINENTAL RECYCLING INVEST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3821 — Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .