SALON SABINA S.R.L.

Activă

9621 Activități de coafură și frizerie

SALON SABINA S.R.L. (CUI 40562385) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Borşa, MARAMUREŞ, înregistrată la 5 februarie 2019, cu activitatea principală „activități de coafură și frizerie” (CAEN 9621).

A depus 5 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2021 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 432.287 lei, profit net de 13.633 lei, datorii de 325.851 lei, capitaluri proprii de 32.437 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.21 x
Îndatorare
90.95%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

432.287lei

Venituri totale

437.787lei

Rezultat net

13.633lei

Datorii

325.851lei

Capitaluri proprii

32.437lei

Capital de lucru

-255.940lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

216.144lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000414241
Data înregistrării
5 februarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
9621 — Activități de coafură și frizerie
Sediu social
JUD. MARAMUREŞ, ORŞ. BORŞA, STR. VICTORIEI, NR.39/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2021–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+138,6%
Profitul, față de anul trecut
+392,5%
Creștere anuală compusă
+76,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.05%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.21 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate3.15%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare90.95%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință138.61%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2021–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4720212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

5 exerciții depuse, 2021–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate288.377lei
I2Active circulante69.911lei
I3Stocuri44.575lei
I4Creanțe13.936lei
I5Casa și conturi la bănci11.400lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii325.851lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri32.437lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă432.287lei
I14Venituri totale437.787lei
I15Cheltuieli totale416.817lei
I16Profit brut20.970lei
I18Profit net13.633lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă3,15%
Marjă brută4,85%
Rentabilitatea capitalurilor42,03%
Rentabilitatea activelor3,81%
Grad de îndatorare90,95%
Lichiditate curentă0,21
Cifră de afaceri pe salariat216.144lei
Fond de rulment-255.940lei

Cifra de afaceri în timp

20212025
Creștere în ultimul an
138,61%
Creștere anuală compusă
76,49%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9621 Activități de coafură și frizerie

Cele mai nou înregistrate în județul Maramureș

Întrebări despre SALON SABINA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SALON SABINA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 432.287 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 13.633 lei.
SALON SABINA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SALON SABINA S.R.L.?
5 bilanțuri, din 2021 până în 2025.
Câți angajați are SALON SABINA S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SALON SABINA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 325.851 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SALON SABINA S.R.L.?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SALON SABINA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SALON SABINA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9621 — Activități de coafură și frizerie.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .