THERME ARC S.R.L.

Activă

7111 Activităţi de arhitectură

THERME ARC S.R.L. (CUI 40500412) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Cisnădie, SIBIU, înregistrată la 28 ianuarie 2019, cu activitatea principală „activităţi de arhitectură” (CAEN 7111).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 8.477.828 lei, profit net de 908.000 lei, datorii de 9.800.448 lei, capitaluri proprii de 2.730.970 lei, 21 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
78.26%
Solvabilitate
21.81%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

8.477.828lei

Venituri totale

10.525.447lei

Rezultat net

908.000lei

Datorii

9.800.448lei

Capitaluri proprii

2.730.970lei

Capital de lucru

1.580.147lei

Salariați

21

Cifră de afaceri pe salariat

403.706lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000236322
Data înregistrării
28 ianuarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
7111 — Activităţi de arhitectură
Sediu social
JUD. SIBIU, ORŞ. CISNĂDIE, STR. ŞELIMBĂRULUI, NR.20, ET.PARTER, AP.CAM. 3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+7,3%
Profitul, față de anul trecut
+40,2%
Creștere anuală compusă
+17,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate21.81%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.16 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate10.71%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare78.26%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință7.31%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA762019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.142.623lei
I2Active circulante11.380.595lei
I3Stocuri2.108.586lei
I4Creanțe8.188.512lei
I5Casa și conturi la bănci1.083.497lei
I6Cheltuieli în avans8.200lei

Pasiv

I7Datorii9.800.448lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.730.970lei
I11Capital subscris vărsat45.030lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă8.477.828lei
I14Venituri totale10.525.447lei
I15Cheltuieli totale9.462.226lei
I16Profit brut1.063.221lei
I18Profit net908.000lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați21

Indicatori · 2025

Marjă netă10,71%
Marjă brută12,54%
Rentabilitatea capitalurilor33,25%
Rentabilitatea activelor7,25%
Grad de îndatorare78,26%
Lichiditate curentă1,16
Cifră de afaceri pe salariat403.706lei
Fond de rulment1.580.147lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
7,31%
Creștere anuală compusă
17,16%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7111 Activități de arhitectură

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre THERME ARC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are THERME ARC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 8.477.828 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 908.000 lei.
THERME ARC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus THERME ARC S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are THERME ARC S.R.L.?
21 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are THERME ARC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.800.448 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are THERME ARC S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
THERME ARC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are THERME ARC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7111 — Activităţi de arhitectură.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .