SHINING BODY S.R.L.

Activă

9622 Activități de tratament și înfrumusețare

SHINING BODY S.R.L. (CUI 40489942) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 25 ianuarie 2019, cu activitatea principală „activități de tratament și înfrumusețare” (CAEN 9622).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.023.316 lei, profit net de 35.505 lei, datorii de 526.971 lei, capitaluri proprii de 404.838 lei, 11 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 57 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

57

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

57 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.18 x
Profitabilitate
1.75%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.023.316lei

Venituri totale

2.028.967lei

Rezultat net

35.505lei

Datorii

526.971lei

Capitaluri proprii

404.838lei

Capital de lucru

-432.876lei

Salariați

11

Cifră de afaceri pe salariat

183.938lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000207320
Data înregistrării
25 ianuarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
9622 — Activități de tratament și înfrumusețare
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. MUNCEL, NR.1, ET.1, AP.4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-5,1%
Profitul, față de anul trecut
-86,7%
Creștere anuală compusă
+54,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

57clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate43.79%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.18 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.75%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare57%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-5.11%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA572019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate830.477lei
I2Active circulante94.095lei
I3Stocuri2.239lei
I4Creanțe53.684lei
I5Casa și conturi la bănci38.172lei
I6Cheltuieli în avans7.237lei

Pasiv

I7Datorii526.971lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri404.838lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.023.316lei
I14Venituri totale2.028.967lei
I15Cheltuieli totale1.984.506lei
I16Profit brut44.461lei
I18Profit net35.505lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați11

Indicatori · 2025

Marjă netă1,75%
Marjă brută2,2%
Rentabilitatea capitalurilor8,77%
Rentabilitatea activelor3,84%
Grad de îndatorare57%
Lichiditate curentă0,18
Cifră de afaceri pe salariat183.938lei
Fond de rulment-432.876lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
-5,11%
Creștere anuală compusă
54,12%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea T · Activități ale gospodăriilor private

9622 Activități de tratament și înfrumusețare

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre SHINING BODY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SHINING BODY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.023.316 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 35.505 lei.
SHINING BODY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SHINING BODY S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are SHINING BODY S.R.L.?
11 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SHINING BODY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 526.971 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SHINING BODY S.R.L.?
57 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SHINING BODY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SHINING BODY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9622 — Activități de tratament și înfrumusețare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .