MDR MOTORSONE S.R.L.

Activă

4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor

MDR MOTORSONE S.R.L. (CUI 40427397) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Beharca Com. Coţofenii din Faţă, DOLJ, înregistrată la 15 ianuarie 2019, cu activitatea principală „întreţinerea şi repararea autovehiculelor” (CAEN 4520).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.621.615 lei, profit net de 21.871 lei, datorii de 1.294.108 lei, capitaluri proprii de 385.343 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 66 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

66

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

66 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
0.83%
Îndatorare
77.14%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.621.615lei

Venituri totale

2.808.129lei

Rezultat net

21.871lei

Datorii

1.294.108lei

Capitaluri proprii

385.343lei

Capital de lucru

142.234lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

1.310.808lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J16/172/2019
Data înregistrării
15 ianuarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Sediu social
JUD. DOLJ, SAT BEHARCA COM. COŢOFENII DIN FAŢĂ, ALEEA 3 BEHARCA, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+116,8%
Profitul, față de anul trecut
-55,5%
Creștere anuală compusă
+32,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

66clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate22.97%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.11 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.83%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare77.14%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință116.81%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA662019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate241.190lei
I2Active circulante1.436.342lei
I3Stocuri1.126.271lei
I4Creanțe298.648lei
I5Casa și conturi la bănci11.423lei
I6Cheltuieli în avans1.919lei

Pasiv

I7Datorii1.294.108lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri385.343lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.621.615lei
I14Venituri totale2.808.129lei
I15Cheltuieli totale2.767.911lei
I16Profit brut40.218lei
I18Profit net21.871lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă0,83%
Marjă brută1,53%
Rentabilitatea capitalurilor5,68%
Rentabilitatea activelor1,3%
Grad de îndatorare77,14%
Lichiditate curentă1,11
Cifră de afaceri pe salariat1,31 mil.lei
Fond de rulment142.234lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
116,81%
Creștere anuală compusă
32,05%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre MDR MOTORSONE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MDR MOTORSONE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.621.615 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 21.871 lei.
MDR MOTORSONE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MDR MOTORSONE S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are MDR MOTORSONE S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MDR MOTORSONE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.294.108 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MDR MOTORSONE S.R.L.?
66 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MDR MOTORSONE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MDR MOTORSONE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .