MOBALEX DESIGN S.R.L.

Activă

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

MOBALEX DESIGN S.R.L. (CUI 40419670) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Malaia Com. Malaia, VÂLCEA, înregistrată la 14 ianuarie 2019, cu activitatea principală „fabricarea de mobilă n.c.a.” (CAEN 3109).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 348.350 lei, profit net de 9.871 lei, datorii de 62.141 lei, capitaluri proprii de 49.596 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.93 x
Profitabilitate
2.83%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

348.350lei

Venituri totale

368.043lei

Rezultat net

9.871lei

Datorii

62.141lei

Capitaluri proprii

49.596lei

Capital de lucru

-4.155lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

116.117lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J38/65/2019
Data înregistrării
14 ianuarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Sediu social
JUD. VÂLCEA, SAT MALAIA COM. MALAIA, STR. DRUMUL MORII, NR.34

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+22,1%
Profitul, față de anul trecut
+279,5%
Creștere anuală compusă
+27,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate44.39%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.93 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.83%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare55.61%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință22.09%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA742019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate53.751lei
I2Active circulante57.986lei
I3Stocuri12.090lei
I4Creanțe0lei
I5Casa și conturi la bănci45.896lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii62.141lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri49.596lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă348.350lei
I14Venituri totale368.043lei
I15Cheltuieli totale352.333lei
I16Profit brut15.710lei
I18Profit net9.871lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă2,83%
Marjă brută4,51%
Rentabilitatea capitalurilor19,9%
Rentabilitatea activelor8,83%
Grad de îndatorare55,61%
Lichiditate curentă0,93
Cifră de afaceri pe salariat116.117lei
Fond de rulment-4.155lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
22,09%
Creștere anuală compusă
27,39%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Vâlcea

Întrebări despre MOBALEX DESIGN S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MOBALEX DESIGN S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 348.350 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.871 lei.
MOBALEX DESIGN S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOBALEX DESIGN S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are MOBALEX DESIGN S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOBALEX DESIGN S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 62.141 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOBALEX DESIGN S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOBALEX DESIGN S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOBALEX DESIGN S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .