FOLIHAUS S.R.L.

Activă

0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor

FOLIHAUS S.R.L. (CUI 40385933) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Rovina Com. Brănişca, HUNEDOARA, înregistrată la 8 ianuarie 2019, cu activitatea principală „cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor” (CAEN 0113).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 938.337 lei, profit net de 9.925 lei, datorii de 24.611 lei, capitaluri proprii de 196.880 lei, 1 salariat.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
5.48%
Profitabilitate
1.06%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

938.337lei

Venituri totale

1.132.140lei

Rezultat net

9.925lei

Datorii

24.611lei

Capitaluri proprii

196.880lei

Capital de lucru

3.511.567lei

Salariați

1

Cifră de afaceri pe salariat

938.337lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2019000033204
Data înregistrării
8 ianuarie 2019

Activitate și sediu

Activitate principală
0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, SAT ROVINA COM. BRĂNIŞCA, G ROVINA, NR.69/A

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+37,4%
Profitul, față de anul trecut
-73%
Creștere anuală compusă
+47,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.48%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate143.68 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate1.06%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare0.68%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință37.37%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA712019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate57.700lei
I2Active circulante3.536.178lei
I3Stocuri44.401lei
I4Creanțe3.423.756lei
I5Casa și conturi la bănci68.021lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii24.611lei
I8Venituri în avans3.372.387lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri196.880lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă938.337lei
I14Venituri totale1.132.140lei
I15Cheltuieli totale1.118.173lei
I16Profit brut13.967lei
I18Profit net9.925lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați1

Indicatori · 2025

Marjă netă1,06%
Marjă brută1,49%
Rentabilitatea capitalurilor5,04%
Rentabilitatea activelor0,28%
Grad de îndatorare0,68%
Lichiditate curentă143,68
Cifră de afaceri pe salariat938.337lei
Fond de rulment3.511.567lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
37,37%
Creștere anuală compusă
47,57%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea A · Agricultură, silvicultură și pescuit

0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre FOLIHAUS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FOLIHAUS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 938.337 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 9.925 lei.
FOLIHAUS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FOLIHAUS S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are FOLIHAUS S.R.L.?
1 salariat, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FOLIHAUS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 24.611 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FOLIHAUS S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FOLIHAUS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FOLIHAUS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 0113 — Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .