PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L.

Activă

7420 Activităţi fotografice

PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L. (CUI 40325192) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Măceşu de Jos Com. Măceşu de Jos, DOLJ, înregistrată la 18 decembrie 2018, cu activitatea principală „activităţi fotografice” (CAEN 7420).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 387.470 lei, profit net de 17.483 lei, datorii de 110.268 lei, capitaluri proprii de 34.057 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
2 ani
Îndatorare
76.4%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

387.470lei

Venituri totale

392.145lei

Rezultat net

17.483lei

Datorii

110.268lei

Capitaluri proprii

34.057lei

Capital de lucru

32.007lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

129.157lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018003006161
Data înregistrării
18 decembrie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
7420 — Activităţi fotografice
Sediu social
JUD. DOLJ, SAT MĂCEŞU DE JOS COM. MĂCEŞU DE JOS, STR. REPUBLICII, NR.4, CAMERA 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+63,6%
Profitul, față de anul trecut
+186,2%
Creștere anuală compusă
+13,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate23.6%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.29 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.51%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare76.4%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință63.57%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA642019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.050lei
I2Active circulante142.275lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe92.225lei
I5Casa și conturi la bănci50.050lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii110.268lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri34.057lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă387.470lei
I14Venituri totale392.145lei
I15Cheltuieli totale368.099lei
I16Profit brut24.046lei
I18Profit net17.483lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă4,51%
Marjă brută6,21%
Rentabilitatea capitalurilor51,33%
Rentabilitatea activelor12,11%
Grad de îndatorare76,4%
Lichiditate curentă1,29
Cifră de afaceri pe salariat129.157lei
Fond de rulment32.007lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
63,57%
Creștere anuală compusă
13,47%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7420 Activități fotografice

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 387.470 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 17.483 lei.
PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 110.268 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PAUL LP PHOTOGRAPHY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7420 — Activităţi fotografice.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .