RMB INTER AUTO SRL

Activă

4781 Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

RMB INTER AUTO SRL (CUI 4016034) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, CLUJ, înregistrată la 27 mai 1993, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4781).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 415.311.437 lei, profit net de 10.656.431 lei, datorii de 81.117.904 lei, capitaluri proprii de 32.853.848 lei, 210 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
70.81%
Solvabilitate
28.68%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

415.311.437lei

Venituri totale

434.614.164lei

Rezultat net

10.656.431lei

Datorii

81.117.904lei

Capitaluri proprii

32.853.848lei

Capital de lucru

19.339.004lei

Salariați

210

Cifră de afaceri pe salariat

1.977.674lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1993002093123
Data înregistrării
27 mai 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, CAL. TURZII, NR.172

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+17,1%
Profitul, față de anul trecut
+25,1%
Creștere anuală compusă
+5,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.68%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.24 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate2.57%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare70.81%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință17.14%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA69200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate14.095.358lei
I2Active circulante100.456.908lei
I3Stocuri85.066.939lei
I4Creanțe11.392.929lei
I5Casa și conturi la bănci3.997.040lei
I6Cheltuieli în avans1.046.123lei

Pasiv

I7Datorii81.117.904lei
I8Venituri în avans1.626.637lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri32.853.848lei
I11Capital subscris vărsat17.200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă415.311.437lei
I14Venituri totale434.614.164lei
I15Cheltuieli totale419.920.703lei
I16Profit brut14.693.461lei
I18Profit net10.656.431lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați210

Indicatori · 2025

Marjă netă2,57%
Marjă brută3,54%
Rentabilitatea capitalurilor32,44%
Rentabilitatea activelor9,3%
Grad de îndatorare70,81%
Lichiditate curentă1,24
Cifră de afaceri pe salariat1,98 mil.lei
Fond de rulment19.339.004lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
17,14%
Creștere anuală compusă
5,78%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Cele mai nou înregistrate în județul Cluj

Întrebări despre RMB INTER AUTO SRL

Ce cifră de afaceri are RMB INTER AUTO SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 415.311.437 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.656.431 lei.
RMB INTER AUTO SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RMB INTER AUTO SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are RMB INTER AUTO SRL?
210 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RMB INTER AUTO SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 81.117.904 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RMB INTER AUTO SRL?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RMB INTER AUTO SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RMB INTER AUTO SRL?
Activitatea principală este CAEN 4781 — Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .