ALBINA RESTAURANTE S.R.L.

Activă

5611 Restaurante

ALBINA RESTAURANTE S.R.L. (CUI 40147443) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Suceava, SUCEAVA, înregistrată la 13 noiembrie 2018, cu activitatea principală „restaurante” (CAEN 5611).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 145.893.628 lei, profit net de 27.671.875 lei, datorii de 68.495.807 lei, capitaluri proprii de 44.858.015 lei, 295 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.45 x
Îndatorare
60.76%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

145.893.628lei

Venituri totale

146.835.061lei

Rezultat net

27.671.875lei

Datorii

68.495.807lei

Capitaluri proprii

44.858.015lei

Capital de lucru

-37.892.265lei

Salariați

295

Cifră de afaceri pe salariat

494.555lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018001766331
Data înregistrării
13 noiembrie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
5611 — Restaurante
Sediu social
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. ZORILOR, NR.6 C

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+87,5%
Profitul, față de anul trecut
+106,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate39.79%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.45 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate18.97%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare60.76%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință87.45%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate82.119.643lei
I2Active circulante30.603.542lei
I3Stocuri10.346.829lei
I4Creanțe15.473.651lei
I5Casa și conturi la bănci4.783.062lei
I6Cheltuieli în avans676.158lei

Pasiv

I7Datorii68.495.807lei
I8Venituri în avans45.521lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri44.858.015lei
I11Capital subscris vărsat160.820lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă145.893.628lei
I14Venituri totale146.835.061lei
I15Cheltuieli totale119.163.186lei
I16Profit brut27.671.875lei
I18Profit net27.671.875lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați295

Indicatori · 2025

Marjă netă18,97%
Marjă brută18,97%
Rentabilitatea capitalurilor61,69%
Rentabilitatea activelor24,55%
Grad de îndatorare60,76%
Lichiditate curentă0,45
Cifră de afaceri pe salariat494.555lei
Fond de rulment-37.892.265lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
87,45%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5611 Restaurante

Cele mai nou înregistrate în județul Suceava

Întrebări despre ALBINA RESTAURANTE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ALBINA RESTAURANTE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 145.893.628 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 27.671.875 lei.
ALBINA RESTAURANTE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ALBINA RESTAURANTE S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are ALBINA RESTAURANTE S.R.L.?
295 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ALBINA RESTAURANTE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 68.495.807 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ALBINA RESTAURANTE S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ALBINA RESTAURANTE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ALBINA RESTAURANTE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5611 — Restaurante.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .