GESCRAP ROMANIA S.R.L.

Activă

3823 Alte activități de recuperare a deșeurilor

GESCRAP ROMANIA S.R.L. (CUI 40118839) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Mioveni, ARGEŞ, înregistrată la 7 noiembrie 2018, cu activitatea principală „alte activități de recuperare a deșeurilor” (CAEN 3823).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 51.631.118 lei, profit net de 1.810.757 lei, datorii de 9.295.969 lei, capitaluri proprii de 4.538.393 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
67.25%
Profitabilitate
3.51%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

51.631.118lei

Venituri totale

51.683.155lei

Rezultat net

1.810.757lei

Datorii

9.295.969lei

Capitaluri proprii

4.538.393lei

Capital de lucru

326.068lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

10.326.224lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018002256033
Data înregistrării
7 noiembrie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
3823 — Alte activități de recuperare a deșeurilor
Sediu social
JUD. ARGEŞ, ORŞ. MIOVENI, BLD. DACIA, NR.129, LOT 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,8%
Profitul, față de anul trecut
+20%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.83%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.51%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare67.25%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință15.8%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.201.455lei
I2Active circulante9.622.037lei
I3Stocuri987.996lei
I4Creanțe4.865.294lei
I5Casa și conturi la bănci3.768.747lei
I6Cheltuieli în avans15.841lei

Pasiv

I7Datorii9.295.969lei
I8Venituri în avans4.971lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.538.393lei
I11Capital subscris vărsat14.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă51.631.118lei
I14Venituri totale51.683.155lei
I15Cheltuieli totale49.574.714lei
I16Profit brut2.108.441lei
I18Profit net1.810.757lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă3,51%
Marjă brută4,08%
Rentabilitatea capitalurilor39,9%
Rentabilitatea activelor13,1%
Grad de îndatorare67,25%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat10,33 mil.lei
Fond de rulment326.068lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
15,8%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3823 Alte activități de tratare a deșeurilor

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre GESCRAP ROMANIA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GESCRAP ROMANIA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 51.631.118 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.810.757 lei.
GESCRAP ROMANIA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GESCRAP ROMANIA S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are GESCRAP ROMANIA S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GESCRAP ROMANIA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 9.295.969 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GESCRAP ROMANIA S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GESCRAP ROMANIA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GESCRAP ROMANIA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3823 — Alte activități de recuperare a deșeurilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .