CLEAN & WASH FACTORY S.R.L.

Activă

9610 Spălarea și curățarea textilelor și produselor din blană

CLEAN & WASH FACTORY S.R.L. (CUI 40114705) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Mangalia, CONSTANŢA, înregistrată la 7 noiembrie 2018, cu activitatea principală „spălarea și curățarea textilelor și produselor din blană” (CAEN 9610).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.006.376 lei, profit net de 510.734 lei, datorii de 11.833.177 lei, capitaluri proprii de 5.056.733 lei, 20 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
76.17%
Lichiditate
1.04 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.006.376lei

Venituri totale

9.019.467lei

Rezultat net

510.734lei

Datorii

11.833.177lei

Capitaluri proprii

5.056.733lei

Capital de lucru

479.435lei

Salariați

20

Cifră de afaceri pe salariat

450.319lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J13/3126/2018
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2018003126131
Data înregistrării
7 noiembrie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
9610 — Spălarea și curățarea textilelor și produselor din blană
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, MUN. MANGALIA, STR. MATEI BASARAB, BL.MG21, SC.A, ET.3, AP.15

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+40,5%
Profitul, față de anul trecut
-53,9%
Creștere anuală compusă
+127,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate32.55%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.04 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.67%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare76.17%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință40.46%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA802019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.222.650lei
I2Active circulante12.312.612lei
I3Stocuri1.155.851lei
I4Creanțe9.594.985lei
I5Casa și conturi la bănci1.561.776lei
I6Cheltuieli în avans1.354.648lei

Pasiv

I7Datorii11.833.177lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri5.056.733lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.006.376lei
I14Venituri totale9.019.467lei
I15Cheltuieli totale8.388.749lei
I16Profit brut630.718lei
I18Profit net510.734lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați20

Indicatori · 2025

Marjă netă5,67%
Marjă brută7%
Rentabilitatea capitalurilor10,1%
Rentabilitatea activelor3,29%
Grad de îndatorare76,17%
Lichiditate curentă1,04
Cifră de afaceri pe salariat450.319lei
Fond de rulment479.435lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
40,46%
Creștere anuală compusă
127,92%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre CLEAN & WASH FACTORY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are CLEAN & WASH FACTORY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.006.376 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 510.734 lei.
CLEAN & WASH FACTORY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus CLEAN & WASH FACTORY S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are CLEAN & WASH FACTORY S.R.L.?
20 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are CLEAN & WASH FACTORY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 11.833.177 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are CLEAN & WASH FACTORY S.R.L.?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
CLEAN & WASH FACTORY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are CLEAN & WASH FACTORY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9610 — Spălarea și curățarea textilelor și produselor din blană.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .