SPONTAN EVENTS S.R.L.

Activă

9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

SPONTAN EVENTS S.R.L. (CUI 40095182) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Timişoara, TIMIŞ, înregistrată la 2 noiembrie 2018, cu activitatea principală „alte activități recreative și distractive n.c.a.” (CAEN 9329).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.610.845 lei, profit net de 552.291 lei, datorii de 2.891.616 lei, capitaluri proprii de 558.033 lei, 8 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
84.86%
Solvabilitate
16.38%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.610.845lei

Venituri totale

9.614.220lei

Rezultat net

552.291lei

Datorii

2.891.616lei

Capitaluri proprii

558.033lei

Capital de lucru

212.086lei

Salariați

8

Cifră de afaceri pe salariat

1.201.356lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J35/3778/2018
Data înregistrării
2 noiembrie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Sediu social
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. VASILE ALECSANDRI, NR.3, ET.2, AP.8

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+38,5%
Profitul, față de anul trecut
-49,7%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.38%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate5.75%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare84.86%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință38.52%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate303.715lei
I2Active circulante3.103.702lei
I3Stocuri153.411lei
I4Creanțe2.519.235lei
I5Casa și conturi la bănci431.056lei
I6Cheltuieli în avans42.232lei

Pasiv

I7Datorii2.891.616lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri558.033lei
I11Capital subscris vărsat320lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.610.845lei
I14Venituri totale9.614.220lei
I15Cheltuieli totale8.844.641lei
I16Profit brut769.579lei
I18Profit net552.291lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați8

Indicatori · 2025

Marjă netă5,75%
Marjă brută8,01%
Rentabilitatea capitalurilor98,97%
Rentabilitatea activelor16,21%
Grad de îndatorare84,86%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat1,2 mil.lei
Fond de rulment212.086lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
38,52%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea S · Alte activități de servicii

9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Timiș

Întrebări despre SPONTAN EVENTS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SPONTAN EVENTS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.610.845 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 552.291 lei.
SPONTAN EVENTS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SPONTAN EVENTS S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are SPONTAN EVENTS S.R.L.?
8 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SPONTAN EVENTS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.891.616 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SPONTAN EVENTS S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SPONTAN EVENTS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SPONTAN EVENTS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .