DARMACOM EDIL S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

DARMACOM EDIL S.R.L. (CUI 40033139) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Bacău, BACĂU, înregistrată la 22 octombrie 2018, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.193.044 lei, profit net de 607.481 lei, datorii de 6.698.790 lei, capitaluri proprii de 742.903 lei, 44 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
90.02%
Solvabilitate
9.98%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.193.044lei

Venituri totale

16.719.314lei

Rezultat net

607.481lei

Datorii

6.698.790lei

Capitaluri proprii

742.903lei

Capital de lucru

-1.656.246lei

Salariați

44

Cifră de afaceri pe salariat

345.296lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J4/1595/2018
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J04/1595/2018
Data înregistrării
22 octombrie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, ALEEA VIŞINULUI, NR.9, BL.9, SC.A, ET.1, AP.5

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+110,7%
Profitul, față de anul trecut
+448,8%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.98%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.75 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare90.02%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință110.7%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5320182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.399.149lei
I2Active circulante5.042.544lei
I3Stocuri1.581.338lei
I4Creanțe3.348.521lei
I5Casa și conturi la bănci112.685lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.698.790lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri742.903lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.193.044lei
I14Venituri totale16.719.314lei
I15Cheltuieli totale16.016.276lei
I16Profit brut703.038lei
I18Profit net607.481lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați44

Indicatori · 2025

Marjă netă4%
Marjă brută4,63%
Rentabilitatea capitalurilor81,77%
Rentabilitatea activelor8,16%
Grad de îndatorare90,02%
Lichiditate curentă0,75
Cifră de afaceri pe salariat345.296lei
Fond de rulment-1.656.246lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
110,7%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Bacău

Întrebări despre DARMACOM EDIL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DARMACOM EDIL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.193.044 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 607.481 lei.
DARMACOM EDIL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DARMACOM EDIL S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are DARMACOM EDIL S.R.L.?
44 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DARMACOM EDIL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.698.790 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DARMACOM EDIL S.R.L.?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DARMACOM EDIL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DARMACOM EDIL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .