MOTHER GOOSE CENTER S.R.L.

Activă

8510 Învăţământ preşcolar

MOTHER GOOSE CENTER S.R.L. (CUI 39965023) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Năvodari, CONSTANŢA, înregistrată la 5 octombrie 2018, cu activitatea principală „învăţământ preşcolar” (CAEN 8510).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.507.288 lei, profit net de 229.844 lei, datorii de 123.647 lei, capitaluri proprii de 696.270 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 98 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

98

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

98 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.507.288lei

Venituri totale

1.507.897lei

Rezultat net

229.844lei

Datorii

123.647lei

Capitaluri proprii

696.270lei

Capital de lucru

379.252lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

100.486lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018002738139
Data înregistrării
5 octombrie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
8510 — Învăţământ preşcolar
Sediu social
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. NĂVODARI, STR. M13, NR.7, CAMERA NR.2, ET.3, AP.18

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,5%
Profitul, față de anul trecut
+21,7%
Creștere anuală compusă
+124,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

98clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate84.92%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate4.07 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate15.25%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare15.08%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință13.51%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9820182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate317.018lei
I2Active circulante502.899lei
I3Stocuri15.394lei
I4Creanțe188.966lei
I5Casa și conturi la bănci298.539lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii123.647lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri696.270lei
I11Capital subscris vărsat500lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.507.288lei
I14Venituri totale1.507.897lei
I15Cheltuieli totale1.278.053lei
I16Profit brut229.844lei
I18Profit net229.844lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă15,25%
Marjă brută15,25%
Rentabilitatea capitalurilor33,01%
Rentabilitatea activelor28,03%
Grad de îndatorare15,08%
Lichiditate curentă4,07
Cifră de afaceri pe salariat100.486lei
Fond de rulment379.252lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
13,51%
Creștere anuală compusă
124,77%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea P · Învățământ

8510 Învățământ preșcolar

Cele mai nou înregistrate în județul Constanța

Întrebări despre MOTHER GOOSE CENTER S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MOTHER GOOSE CENTER S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.507.288 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 229.844 lei.
MOTHER GOOSE CENTER S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MOTHER GOOSE CENTER S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are MOTHER GOOSE CENTER S.R.L.?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MOTHER GOOSE CENTER S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 123.647 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MOTHER GOOSE CENTER S.R.L.?
98 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MOTHER GOOSE CENTER S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MOTHER GOOSE CENTER S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8510 — Învăţământ preşcolar.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .