ECOTRANS STCM S.R.L.

Activă

4931 Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători

ECOTRANS STCM S.R.L. (CUI 39950464) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Chitila, ILFOV, înregistrată la 3 octombrie 2018, cu activitatea principală „transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători” (CAEN 4931).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 15.292.728 lei, profit net de 711.142 lei, datorii de 3.243.546 lei, capitaluri proprii de 2.958.100 lei, 75 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.65%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

15.292.728lei

Venituri totale

15.374.587lei

Rezultat net

711.142lei

Datorii

3.243.546lei

Capitaluri proprii

2.958.100lei

Capital de lucru

2.581.105lei

Salariați

75

Cifră de afaceri pe salariat

203.903lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018004811234
Data înregistrării
3 octombrie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători
Sediu social
JUD. ILFOV, ORŞ. CHITILA, ŞOS. BANATULUI, NR.253B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+24,6%
Profitul, față de anul trecut
+375,9%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate49.99%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.8 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.65%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare54.82%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință24.6%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8620182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate92.479lei
I2Active circulante5.824.651lei
I3Stocuri8.677lei
I4Creanțe5.792.011lei
I5Casa și conturi la bănci23.963lei
I6Cheltuieli în avans284.516lei

Pasiv

I7Datorii3.243.546lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri2.958.100lei
I11Capital subscris vărsat1.000.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă15.292.728lei
I14Venituri totale15.374.587lei
I15Cheltuieli totale14.544.399lei
I16Profit brut830.188lei
I18Profit net711.142lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați75

Indicatori · 2025

Marjă netă4,65%
Marjă brută5,43%
Rentabilitatea capitalurilor24,04%
Rentabilitatea activelor12,02%
Grad de îndatorare54,82%
Lichiditate curentă1,80
Cifră de afaceri pe salariat203.903lei
Fond de rulment2.581.105lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
24,6%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

Cele mai nou înregistrate în județul Ilfov

Întrebări despre ECOTRANS STCM S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ECOTRANS STCM S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 15.292.728 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 711.142 lei.
ECOTRANS STCM S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ECOTRANS STCM S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are ECOTRANS STCM S.R.L.?
75 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ECOTRANS STCM S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.243.546 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ECOTRANS STCM S.R.L.?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ECOTRANS STCM S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ECOTRANS STCM S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4931 — Transporturi urbane, suburbane şi metropolitane de călători.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .