FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L.

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L. (CUI 39853119) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Păuleşti Com. Păuleşti, PRAHOVA, înregistrată la 11 septembrie 2018, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 7.477.251 lei, profit net de 694.346 lei, datorii de 2.844.508 lei, capitaluri proprii de 694.586 lei, 15 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 63 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

63

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

63 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
82.55%
Lichiditate
0.87 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

7.477.251lei

Venituri totale

7.480.450lei

Rezultat net

694.346lei

Datorii

2.844.508lei

Capitaluri proprii

694.586lei

Capital de lucru

-362.428lei

Salariați

15

Cifră de afaceri pe salariat

498.483lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018001806291
Data înregistrării
11 septembrie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT PĂULEŞTI COM. PĂULEŞTI, STR. TRANSILVANIA, NR.57, CORP 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,3%
Profitul, față de anul trecut
-10,3%
Creștere anuală compusă
+46,5%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

63clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate20.16%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.87 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate9.29%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare82.55%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință18.32%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6320182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate963.877lei
I2Active circulante2.482.080lei
I3Stocuri606.762lei
I4Creanțe735.786lei
I5Casa și conturi la bănci1.139.532lei
I6Cheltuieli în avans93.137lei

Pasiv

I7Datorii2.844.508lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri694.586lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă7.477.251lei
I14Venituri totale7.480.450lei
I15Cheltuieli totale6.649.433lei
I16Profit brut831.017lei
I18Profit net694.346lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați15

Indicatori · 2025

Marjă netă9,29%
Marjă brută11,11%
Rentabilitatea capitalurilor99,97%
Rentabilitatea activelor20,15%
Grad de îndatorare82,55%
Lichiditate curentă0,87
Cifră de afaceri pe salariat498.483lei
Fond de rulment-362.428lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
18,32%
Creștere anuală compusă
46,49%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 7.477.251 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 694.346 lei.
FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L.?
15 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 2.844.508 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L.?
63 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FIRSTPNEU AUTOPARTS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .