R&A NEW MARKET S.R.L.

Activă

5320 Alte activităţi poştale şi de curier

R&A NEW MARKET S.R.L. (CUI 39793521) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Tetila Orş. Bumbeşti-Jiu, GORJ, înregistrată la 27 august 2018, cu activitatea principală „alte activităţi poştale şi de curier” (CAEN 5320).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 559.882 lei, profit net de 2.592 lei, datorii de 54.110 lei, capitaluri proprii de 34.243 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 64 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

64

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

64 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
2 ani
Profitabilitate
0.46%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

559.882lei

Venituri totale

593.562lei

Rezultat net

2.592lei

Datorii

54.110lei

Capitaluri proprii

34.243lei

Capital de lucru

16.293lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

111.976lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000712184
Data înregistrării
27 august 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
5320 — Alte activităţi poştale şi de curier
Sediu social
JUD. GORJ, LOC. TETILA ORŞ. BUMBEŞTI-JIU, NR.142, CAMERA NR. 1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+133,3%
Profitul, față de anul trecut
+104,2%
Creștere anuală compusă
+150,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

64clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate38.76%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.3 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate0.46%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare61.24%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință133.32%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6420182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate17.950lei
I2Active circulante70.403lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe4.298lei
I5Casa și conturi la bănci66.105lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii54.110lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri34.243lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă559.882lei
I14Venituri totale593.562lei
I15Cheltuieli totale578.550lei
I16Profit brut15.012lei
I18Profit net2.592lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă0,46%
Marjă brută2,68%
Rentabilitatea capitalurilor7,57%
Rentabilitatea activelor2,93%
Grad de îndatorare61,24%
Lichiditate curentă1,30
Cifră de afaceri pe salariat111.976lei
Fond de rulment16.293lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
133,32%
Creștere anuală compusă
150,8%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5320 Alte activități poștale și de curier

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre R&A NEW MARKET S.R.L.

Ce cifră de afaceri are R&A NEW MARKET S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 559.882 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 2.592 lei.
R&A NEW MARKET S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus R&A NEW MARKET S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are R&A NEW MARKET S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are R&A NEW MARKET S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 54.110 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are R&A NEW MARKET S.R.L.?
64 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
R&A NEW MARKET S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are R&A NEW MARKET S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5320 — Alte activităţi poştale şi de curier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .