SKYVISTA INVEST S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

SKYVISTA INVEST S.R.L. (CUI 39729472) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 8 august 2018, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 28.055.594 lei, profit net de 4.353.913 lei, datorii de 15.847.928 lei, capitaluri proprii de 6.284.114 lei, 43 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
71.61%
Solvabilitate
28.39%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

28.055.594lei

Venituri totale

29.063.428lei

Rezultat net

4.353.913lei

Datorii

15.847.928lei

Capitaluri proprii

6.284.114lei

Capital de lucru

2.990.086lei

Salariați

43

Cifră de afaceri pe salariat

652.456lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/618/2018
Data înregistrării
8 august 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. VÎLCELE, NR.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+43,4%
Profitul, față de anul trecut
+50,2%
Creștere anuală compusă
+65,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.39%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.19 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate15.52%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare71.61%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință43.44%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA782019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.294.028lei
I2Active circulante18.838.014lei
I3Stocuri1.827.974lei
I4Creanțe3.519.260lei
I5Casa și conturi la bănci13.490.780lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii15.847.928lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri6.284.114lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă28.055.594lei
I14Venituri totale29.063.428lei
I15Cheltuieli totale23.842.310lei
I16Profit brut5.221.118lei
I18Profit net4.353.913lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați43

Indicatori · 2025

Marjă netă15,52%
Marjă brută18,61%
Rentabilitatea capitalurilor69,28%
Rentabilitatea activelor19,67%
Grad de îndatorare71,61%
Lichiditate curentă1,19
Cifră de afaceri pe salariat652.456lei
Fond de rulment2.990.086lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
43,44%
Creștere anuală compusă
65,83%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre SKYVISTA INVEST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SKYVISTA INVEST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 28.055.594 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 4.353.913 lei.
SKYVISTA INVEST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SKYVISTA INVEST S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are SKYVISTA INVEST S.R.L.?
43 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SKYVISTA INVEST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 15.847.928 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SKYVISTA INVEST S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SKYVISTA INVEST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SKYVISTA INVEST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .