BLOOM ACADEMY S.R.L.

Activă

8891 Activităţi de îngrijire zilnică pentru copii

BLOOM ACADEMY S.R.L. (CUI 39690356) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Hulubeşti Com. Călugăreni, GIURGIU, înregistrată la 31 iulie 2018, cu activitatea principală „activităţi de îngrijire zilnică pentru copii” (CAEN 8891).

A depus 6 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2020 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 386.402 lei, profit net de 8.331 lei, datorii de 73.188 lei, capitaluri proprii de 19.788 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 39 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

39

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

39 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.

Din cei șase factori ieșeau 57 de puncte, dar scorul e plafonat la 39: o firmă în situația asta nu poate fi socotită mai bună de atât, oricât de bine ar arăta restul cifrelor.

Îndatorare
100.49%
Lichiditate
0.91 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

386.402lei

Venituri totale

392.030lei

Rezultat net

8.331lei

Datorii

73.188lei

Capitaluri proprii

19.788lei

Capital de lucru

-6.438lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

77.280lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2021000221521
Data înregistrării
31 iulie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
8891 — Activităţi de îngrijire zilnică pentru copii
Sediu social
JUD. GIURGIU, SAT HULUBEŞTI COM. CĂLUGĂRENI, STR. PROF. UNIV. DUMITRU ŞTEFĂNESCU, NR.80

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2020–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+74,6%
Profitul, față de anul trecut
+202,4%
Creștere anuală compusă
+48,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

39clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate27.17%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.91 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate2.16%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare100.49%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință74.64%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2020–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA39202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

6 exerciții depuse, 2020–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate6.083lei
I2Active circulante66.750lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe65.289lei
I5Casa și conturi la bănci1.461lei
I6Cheltuieli în avans20.143lei

Pasiv

I7Datorii73.188lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri19.788lei
I11Capital subscris vărsat2.800lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă386.402lei
I14Venituri totale392.030lei
I15Cheltuieli totale382.334lei
I16Profit brut9.696lei
I18Profit net8.331lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă2,16%
Marjă brută2,51%
Rentabilitatea capitalurilor42,1%
Rentabilitatea activelor11,44%
Grad de îndatorare100,49%
Lichiditate curentă0,91
Cifră de afaceri pe salariat77.280lei
Fond de rulment-6.438lei

Cifra de afaceri în timp

20202025
Creștere în ultimul an
74,64%
Creștere anuală compusă
48,78%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8891 Activități de îngrijire zilnică pentru copii

Cele mai nou înregistrate în județul Giurgiu

Întrebări despre BLOOM ACADEMY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BLOOM ACADEMY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 386.402 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 8.331 lei.
BLOOM ACADEMY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BLOOM ACADEMY S.R.L.?
6 bilanțuri, din 2020 până în 2025.
Câți angajați are BLOOM ACADEMY S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BLOOM ACADEMY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 73.188 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BLOOM ACADEMY S.R.L.?
39 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BLOOM ACADEMY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BLOOM ACADEMY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8891 — Activităţi de îngrijire zilnică pentru copii.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .