GKF FASTLIONS S.R.L.

Activă

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

GKF FASTLIONS S.R.L. (CUI 39588446) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Izvoru Aneştilor Com. Livezile, MEHEDINŢI, înregistrată la 6 iulie 2018, cu activitatea principală „transporturi rutiere de mărfuri” (CAEN 4941).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 21.289.197 lei, profit net de 67.254 lei, datorii de 6.504.620 lei, capitaluri proprii de 1.018.730 lei, 43 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 44 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

44

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

44 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.47 x
Îndatorare
86.46%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

21.289.197lei

Venituri totale

21.331.207lei

Rezultat net

67.254lei

Datorii

6.504.620lei

Capitaluri proprii

1.018.730lei

Capital de lucru

-3.460.207lei

Salariați

43

Cifră de afaceri pe salariat

495.098lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000360251
Data înregistrării
6 iulie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Sediu social
JUD. MEHEDINŢI, SAT IZVORU ANEŞTILOR COM. LIVEZILE, G IZVORU ANEŞTILOR, NR.115

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+18,5%
Profitul, față de anul trecut
+142,6%
Creștere anuală compusă
+95,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

44clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate13.54%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.47 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate0.32%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare86.46%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință18.49%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4420182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate4.478.937lei
I2Active circulante3.044.413lei
I3Stocuri209lei
I4Creanțe2.194.174lei
I5Casa și conturi la bănci850.030lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii6.504.620lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.018.730lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă21.289.197lei
I14Venituri totale21.331.207lei
I15Cheltuieli totale21.165.103lei
I16Profit brut166.104lei
I18Profit net67.254lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați43

Indicatori · 2025

Marjă netă0,32%
Marjă brută0,78%
Rentabilitatea capitalurilor6,6%
Rentabilitatea activelor0,89%
Grad de îndatorare86,46%
Lichiditate curentă0,47
Cifră de afaceri pe salariat495.098lei
Fond de rulment-3.460.207lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
18,49%
Creștere anuală compusă
95,09%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Cele mai nou înregistrate în județul Mehedinți

Întrebări despre GKF FASTLIONS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are GKF FASTLIONS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 21.289.197 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 67.254 lei.
GKF FASTLIONS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus GKF FASTLIONS S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are GKF FASTLIONS S.R.L.?
43 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are GKF FASTLIONS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 6.504.620 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are GKF FASTLIONS S.R.L.?
44 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
GKF FASTLIONS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are GKF FASTLIONS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4941 — Transporturi rutiere de mărfuri.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .