MARSAM TOP CANDEL S.R.L.

Activă

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

MARSAM TOP CANDEL S.R.L. (CUI 39584576) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Bărăneşti Com. Uda, ARGEŞ, înregistrată la 5 iulie 2018, cu activitatea principală „fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.” (CAEN 3299).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.796.781 lei, profit net de 88.839 lei, datorii de 1.381.847 lei, capitaluri proprii de 560.535 lei, 9 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 69 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

69

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

69 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
71.14%
Solvabilitate
28.86%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.796.781lei

Venituri totale

3.520.702lei

Rezultat net

88.839lei

Datorii

1.381.847lei

Capitaluri proprii

560.535lei

Capital de lucru

480.894lei

Salariați

9

Cifră de afaceri pe salariat

310.753lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J3/1346/2018
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2018001346032
Data înregistrării
5 iulie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Sediu social
JUD. ARGEŞ, SAT BĂRĂNEŞTI COM. UDA, , NR.59

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+12,7%
Profitul, față de anul trecut
+60,1%
Creștere anuală compusă
+74,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

69clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate28.86%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.35 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate3.18%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare71.14%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință12.73%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6920182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate79.641lei
I2Active circulante1.862.741lei
I3Stocuri1.645.316lei
I4Creanțe197.193lei
I5Casa și conturi la bănci20.232lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.381.847lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri560.535lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.796.781lei
I14Venituri totale3.520.702lei
I15Cheltuieli totale3.416.495lei
I16Profit brut104.207lei
I18Profit net88.839lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați9

Indicatori · 2025

Marjă netă3,18%
Marjă brută3,73%
Rentabilitatea capitalurilor15,85%
Rentabilitatea activelor4,57%
Grad de îndatorare71,14%
Lichiditate curentă1,35
Cifră de afaceri pe salariat310.753lei
Fond de rulment480.894lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
12,73%
Creștere anuală compusă
74,05%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Argeș

Întrebări despre MARSAM TOP CANDEL S.R.L.

Ce cifră de afaceri are MARSAM TOP CANDEL S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.796.781 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 88.839 lei.
MARSAM TOP CANDEL S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus MARSAM TOP CANDEL S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are MARSAM TOP CANDEL S.R.L.?
9 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are MARSAM TOP CANDEL S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.381.847 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are MARSAM TOP CANDEL S.R.L.?
69 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
MARSAM TOP CANDEL S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are MARSAM TOP CANDEL S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .