SILVION SIL FOREST S.R.L.

Activă

1610 Tăierea şi rindeluirea lemnului

SILVION SIL FOREST S.R.L. (CUI 39520009) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Orş. Petrila, HUNEDOARA, înregistrată la 21 iunie 2018, cu activitatea principală „tăierea şi rindeluirea lemnului” (CAEN 1610).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.028.839 lei, profit net de 98.015 lei, datorii de 1.316.214 lei, capitaluri proprii de 884.824 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 80 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

80

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

80 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Profitabilitate
4.83%
Lichiditate
1.01 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.028.839lei

Venituri totale

2.028.895lei

Rezultat net

98.015lei

Datorii

1.316.214lei

Capitaluri proprii

884.824lei

Capital de lucru

16.100lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

338.140lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/785/2018
Data înregistrării
21 iunie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, ORŞ. PETRILA, STR. 8 MARTIE, NR.8, PIAŢA AGROALIMENTARĂ

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+49,7%
Profitul, față de anul trecut
-33%
Creștere anuală compusă
+79,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

80clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate40.2%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.01 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.83%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare59.8%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință49.65%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA802019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate868.724lei
I2Active circulante1.332.314lei
I3Stocuri986.614lei
I4Creanțe250.567lei
I5Casa și conturi la bănci95.133lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.316.214lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri884.824lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.028.839lei
I14Venituri totale2.028.895lei
I15Cheltuieli totale1.915.284lei
I16Profit brut113.611lei
I18Profit net98.015lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă4,83%
Marjă brută5,6%
Rentabilitatea capitalurilor11,08%
Rentabilitatea activelor4,45%
Grad de îndatorare59,8%
Lichiditate curentă1,01
Cifră de afaceri pe salariat338.140lei
Fond de rulment16.100lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
49,65%
Creștere anuală compusă
79,36%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1610 Tăierea și rindeluirea lemnului

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre SILVION SIL FOREST S.R.L.

Ce cifră de afaceri are SILVION SIL FOREST S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.028.839 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 98.015 lei.
SILVION SIL FOREST S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus SILVION SIL FOREST S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are SILVION SIL FOREST S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are SILVION SIL FOREST S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.316.214 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are SILVION SIL FOREST S.R.L.?
80 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
SILVION SIL FOREST S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are SILVION SIL FOREST S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1610 — Tăierea şi rindeluirea lemnului.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .