INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L.

Activă

6492 Alte activităţi de creditare

INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L. (CUI 39505718) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Iaşi, IAŞI, înregistrată la 19 iunie 2018, cu activitatea principală „alte activităţi de creditare” (CAEN 6492).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 259.060 lei, profit net de 64.093 lei, datorii de 235.908 lei, capitaluri proprii de 172.498 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-9.08%
Lichiditate
1.07 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

259.060lei

Venituri totale

283.178lei

Rezultat net

64.093lei

Datorii

235.908lei

Capitaluri proprii

172.498lei

Capital de lucru

15.522lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

129.530lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018001615222
Data înregistrării
19 iunie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
6492 — Alte activităţi de creditare
Sediu social
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, STR. EGALITĂŢII, NR.26, BL.853, SC.B, ET.1, AP.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,1%
Profitul, față de anul trecut
+982,3%
Creștere anuală compusă
+22,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate42.24%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.07 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate24.74%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare57.76%

    Îndatorare moderată.

  • Tendință-9.08%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8120182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate156.976lei
I2Active circulante251.430lei
I3Stocuri42.607lei
I4Creanțe171.197lei
I5Casa și conturi la bănci37.626lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii235.908lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri172.498lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă259.060lei
I14Venituri totale283.178lei
I15Cheltuieli totale209.877lei
I16Profit brut73.301lei
I18Profit net64.093lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă24,74%
Marjă brută28,29%
Rentabilitatea capitalurilor37,16%
Rentabilitatea activelor15,69%
Grad de îndatorare57,76%
Lichiditate curentă1,07
Cifră de afaceri pe salariat129.530lei
Fond de rulment15.522lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
-9,08%
Creștere anuală compusă
22,59%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6492 Alte activități de creditare

Cele mai nou înregistrate în județul Iași

Întrebări despre INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L.

Ce cifră de afaceri are INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 259.060 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 64.093 lei.
INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 235.908 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are INSTANT AMICAL CREDIT S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6492 — Alte activităţi de creditare.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .