RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L.

Activă

5320 Alte activităţi poştale şi de curier

RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L. (CUI 39500524) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Lunca Bisericii Com. Vidra, ALBA, înregistrată la 18 iunie 2018, cu activitatea principală „alte activităţi poştale şi de curier” (CAEN 5320).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.350.705 lei, profit net de 79.422 lei, datorii de 252.984 lei, capitaluri proprii de 698.868 lei, 16 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Tendință
-9.79%
Profitabilitate
3.38%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.350.705lei

Venituri totale

2.423.655lei

Rezultat net

79.422lei

Datorii

252.984lei

Capitaluri proprii

698.868lei

Capital de lucru

353.218lei

Salariați

16

Cifră de afaceri pe salariat

146.919lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000561018
Data înregistrării
18 iunie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
5320 — Alte activităţi poştale şi de curier
Sediu social
JUD. ALBA, SAT LUNCA BISERICII COM. VIDRA, NR.38

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-9,8%
Profitul, față de anul trecut
-81%
Creștere anuală compusă
+65,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate73.42%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate2.4 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.38%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare26.58%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință-9.79%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate345.650lei
I2Active circulante606.202lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe129.238lei
I5Casa și conturi la bănci476.964lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii252.984lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri698.868lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.350.705lei
I14Venituri totale2.423.655lei
I15Cheltuieli totale2.318.654lei
I16Profit brut105.001lei
I18Profit net79.422lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați16

Indicatori · 2025

Marjă netă3,38%
Marjă brută4,47%
Rentabilitatea capitalurilor11,36%
Rentabilitatea activelor8,34%
Grad de îndatorare26,58%
Lichiditate curentă2,40
Cifră de afaceri pe salariat146.919lei
Fond de rulment353.218lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
-9,79%
Creștere anuală compusă
65,89%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5320 Alte activități poștale și de curier

Cele mai nou înregistrate în județul Alba

Întrebări despre RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.350.705 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 79.422 lei.
RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L.?
16 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 252.984 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are RAREŞ & GABRIEL ŢOC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5320 — Alte activităţi poştale şi de curier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .