LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L.

Activă

7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării

LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L. (CUI 39493923) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 15 iunie 2018, cu activitatea principală „activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării” (CAEN 7021).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.954.949 lei, profit net de 546.322 lei, datorii de 1.029.521 lei, capitaluri proprii de 546.562 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 83 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

83

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

83 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
65.32%
Lichiditate
1.26 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.954.949lei

Venituri totale

1.957.345lei

Rezultat net

546.322lei

Datorii

1.029.521lei

Capitaluri proprii

546.562lei

Capital de lucru

271.266lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

488.737lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/8531/2018
Data înregistrării
15 iunie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
7021 — Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR. VASILE CONTA, NR.3-5, CAMERA 1, SC.B, ET.4, AP.41

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+91,5%
Profitul, față de anul trecut
+50,7%
Creștere anuală compusă
+74,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

83clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.68%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.26 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate27.95%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare65.32%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință91.52%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8320182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate275.296lei
I2Active circulante1.300.787lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe978.921lei
I5Casa și conturi la bănci321.866lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.029.521lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri546.562lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.954.949lei
I14Venituri totale1.957.345lei
I15Cheltuieli totale1.287.868lei
I16Profit brut669.477lei
I18Profit net546.322lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă27,95%
Marjă brută34,25%
Rentabilitatea capitalurilor99,96%
Rentabilitatea activelor34,66%
Grad de îndatorare65,32%
Lichiditate curentă1,26
Cifră de afaceri pe salariat488.737lei
Fond de rulment271.266lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
91,52%
Creștere anuală compusă
74,56%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea M · Activități profesionale, științifice și tehnice

7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.954.949 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 546.322 lei.
LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.029.521 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L.?
83 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LIGHTHOUSE PR MARKETING & TRAININGS S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 7021 — Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .