ACRI FACTORY S.R.L.

Activă

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

ACRI FACTORY S.R.L. (CUI 39459247) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Craiova, DOLJ, înregistrată la 8 iunie 2018, cu activitatea principală „fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.” (CAEN 3299).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 701.626 lei, profit net de 62.973 lei, datorii de 244.314 lei, capitaluri proprii de 134.565 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 72 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

72

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

72 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.84 x
Îndatorare
65.18%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

701.626lei

Venituri totale

799.801lei

Rezultat net

62.973lei

Datorii

244.314lei

Capitaluri proprii

134.565lei

Capital de lucru

-39.266lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

233.875lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018001295169
Data înregistrării
8 iunie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Sediu social
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. CĂPŞUNILOR, NR.20

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,3%
Profitul, față de anul trecut
+3%
Creștere anuală compusă
+26%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

72clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.9%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.84 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate8.98%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare65.18%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință11.3%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7220182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate169.779lei
I2Active circulante205.048lei
I3Stocuri173.255lei
I4Creanțe12.020lei
I5Casa și conturi la bănci19.773lei
I6Cheltuieli în avans4.052lei

Pasiv

I7Datorii244.314lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri134.565lei
I11Capital subscris vărsat0lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă701.626lei
I14Venituri totale799.801lei
I15Cheltuieli totale719.593lei
I16Profit brut80.208lei
I18Profit net62.973lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă8,98%
Marjă brută11,43%
Rentabilitatea capitalurilor46,8%
Rentabilitatea activelor16,8%
Grad de îndatorare65,18%
Lichiditate curentă0,84
Cifră de afaceri pe salariat233.875lei
Fond de rulment-39.266lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
11,3%
Creștere anuală compusă
25,95%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

Cele mai nou înregistrate în județul Dolj

Întrebări despre ACRI FACTORY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ACRI FACTORY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 701.626 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 62.973 lei.
ACRI FACTORY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ACRI FACTORY S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are ACRI FACTORY S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ACRI FACTORY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 244.314 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ACRI FACTORY S.R.L.?
72 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ACRI FACTORY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ACRI FACTORY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a..

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .