DIALUIZ TERMIC S.R.L.

Activă

4322 Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat

DIALUIZ TERMIC S.R.L. (CUI 39456720) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Brădetu Com. Nistoreşti, VRANCEA, înregistrată la 7 iunie 2018, cu activitatea principală „lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat” (CAEN 4322).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.477.501 lei, profit net de 204.672 lei, datorii de 1.337.876 lei, capitaluri proprii de 274.411 lei, 13 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.25 x
Îndatorare
82.98%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.477.501lei

Venituri totale

2.477.501lei

Rezultat net

204.672lei

Datorii

1.337.876lei

Capitaluri proprii

274.411lei

Capital de lucru

-1.004.192lei

Salariați

13

Cifră de afaceri pe salariat

190.577lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J39/472/2018
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2018000472390
Data înregistrării
7 iunie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
Sediu social
JUD. VRANCEA, SAT BRĂDETU COM. NISTOREŞTI, BRĂDETU

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
-8,9%
Profitul, față de anul trecut
-80,2%
Creștere anuală compusă
+53,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate17.02%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.25 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate8.26%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare82.98%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință-8.92%

    Cifra de afaceri a scăzut ușor.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5320182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.278.603lei
I2Active circulante333.684lei
I3Stocuri33.041lei
I4Creanțe239.666lei
I5Casa și conturi la bănci60.977lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii1.337.876lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri274.411lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.477.501lei
I14Venituri totale2.477.501lei
I15Cheltuieli totale2.229.108lei
I16Profit brut248.393lei
I18Profit net204.672lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați13

Indicatori · 2025

Marjă netă8,26%
Marjă brută10,03%
Rentabilitatea capitalurilor74,59%
Rentabilitatea activelor12,69%
Grad de îndatorare82,98%
Lichiditate curentă0,25
Cifră de afaceri pe salariat190.577lei
Fond de rulment-1.004.192lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
-8,92%
Creștere anuală compusă
53,4%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre DIALUIZ TERMIC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DIALUIZ TERMIC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.477.501 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 204.672 lei.
DIALUIZ TERMIC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DIALUIZ TERMIC S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are DIALUIZ TERMIC S.R.L.?
13 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DIALUIZ TERMIC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.337.876 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DIALUIZ TERMIC S.R.L.?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DIALUIZ TERMIC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DIALUIZ TERMIC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4322 — Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .