TOR.MECANICA S.R.L.

Activă

2553 Operațiuni de mecanică generală

TOR.MECANICA S.R.L. (CUI 39413070) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Buzaş Com. Rus, SĂLAJ, înregistrată la 29 mai 2018, cu activitatea principală „operațiuni de mecanică generală” (CAEN 2553).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.234.867 lei, profit net de 552.655 lei, datorii de 479.704 lei, capitaluri proprii de 918.826 lei, 2 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 86 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

86

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

86 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Lichiditate
1.28 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.234.867lei

Venituri totale

1.476.699lei

Rezultat net

552.655lei

Datorii

479.704lei

Capitaluri proprii

918.826lei

Capital de lucru

134.295lei

Salariați

2

Cifră de afaceri pe salariat

617.434lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000367315
Data înregistrării
29 mai 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
2553 — Operațiuni de mecanică generală
Sediu social
JUD. SĂLAJ, SAT BUZAŞ COM. RUS, BUZAŞ, NR.78

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+197,4%
Profitul, față de anul trecut
+416,2%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

86clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate48.57%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.28 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate44.75%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare25.36%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință197.42%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8620182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.277.879lei
I2Active circulante613.999lei
I3Stocuri169.952lei
I4Creanțe400.596lei
I5Casa și conturi la bănci43.451lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii479.704lei
I8Venituri în avans493.348lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri918.826lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.234.867lei
I14Venituri totale1.476.699lei
I15Cheltuieli totale894.100lei
I16Profit brut582.599lei
I18Profit net552.655lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați2

Indicatori · 2025

Marjă netă44,75%
Marjă brută47,18%
Rentabilitatea capitalurilor60,15%
Rentabilitatea activelor29,21%
Grad de îndatorare25,36%
Lichiditate curentă1,28
Cifră de afaceri pe salariat617.434lei
Fond de rulment134.295lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
197,42%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

2553 Operațiuni de mecanică generală

Cele mai nou înregistrate în județul Sălaj

Întrebări despre TOR.MECANICA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TOR.MECANICA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.234.867 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 552.655 lei.
TOR.MECANICA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TOR.MECANICA S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are TOR.MECANICA S.R.L.?
2 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TOR.MECANICA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 479.704 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TOR.MECANICA S.R.L.?
86 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TOR.MECANICA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TOR.MECANICA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 2553 — Operațiuni de mecanică generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .