PENTESTTOOLS S.A.

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

PENTESTTOOLS S.A. (CUI 39390251) este o societate comercială pe acţiuni activă, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, înregistrată la 23 mai 2018, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 25.083.564 lei, profit net de 1.530.692 lei, datorii de 1.757.121 lei, capitaluri proprii de 8.935.156 lei, 52 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 93 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

93

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

93 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

25.083.564lei

Venituri totale

28.516.939lei

Rezultat net

1.530.692lei

Datorii

1.757.121lei

Capitaluri proprii

8.935.156lei

Capital de lucru

3.762.901lei

Salariați

52

Cifră de afaceri pe salariat

482.376lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Tip entitate
SA
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J40/7219/2018
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2018007219408
Data înregistrării
23 mai 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, BLD IANCU DE HUNEDOARA, NR.48, CRYSTAL TOWER, ET.1

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+27,3%
Profitul, față de anul trecut
+55%
Creștere anuală compusă
+66,1%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

93clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate79.78%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate3.14 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate6.1%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare15.69%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință27.3%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA9320182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate5.679.818lei
I2Active circulante5.520.022lei
I3Stocuri0lei
I4Creanțe3.517.644lei
I5Casa și conturi la bănci2.002.378lei
I6Cheltuieli în avans320.163lei

Pasiv

I7Datorii1.757.121lei
I8Venituri în avans251.631lei
I9Provizioane576.095lei
I10Capitaluri8.935.156lei
I11Capital subscris vărsat100.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă25.083.564lei
I14Venituri totale28.516.939lei
I15Cheltuieli totale26.695.339lei
I16Profit brut1.821.600lei
I18Profit net1.530.692lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați52

Indicatori · 2025

Marjă netă6,1%
Marjă brută7,26%
Rentabilitatea capitalurilor17,13%
Rentabilitatea activelor13,67%
Grad de îndatorare15,69%
Lichiditate curentă3,14
Cifră de afaceri pe salariat482.376lei
Fond de rulment3.762.901lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
27,3%
Creștere anuală compusă
66,07%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul București

Întrebări despre PENTESTTOOLS S.A.

Ce cifră de afaceri are PENTESTTOOLS S.A.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 25.083.564 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.530.692 lei.
PENTESTTOOLS S.A. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus PENTESTTOOLS S.A.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are PENTESTTOOLS S.A.?
52 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are PENTESTTOOLS S.A.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.757.121 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are PENTESTTOOLS S.A.?
93 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
PENTESTTOOLS S.A. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are PENTESTTOOLS S.A.?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .