DEXA DIAGNOSTIC S.R.L.

Activă

8621 Activităţi de asistenţă medicală generală

DEXA DIAGNOSTIC S.R.L. (CUI 39381610) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 22 mai 2018, cu activitatea principală „activităţi de asistenţă medicală generală” (CAEN 8621).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 9.187.740 lei, profit net de 423.922 lei, datorii de 13.222.179 lei, capitaluri proprii de 4.011.375 lei, 19 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Solvabilitate
9.57%
Profitabilitate
4.61%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

9.187.740lei

Venituri totale

9.514.716lei

Rezultat net

423.922lei

Datorii

13.222.179lei

Capitaluri proprii

4.011.375lei

Capital de lucru

10.293.600lei

Salariați

19

Cifră de afaceri pe salariat

483.565lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000727326
Data înregistrării
22 mai 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. SOMEŞULUI, NR.19

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+27,3%
Profitul, față de anul trecut
-66,4%
Creștere anuală compusă
+140,4%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate9.57%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate1.78 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate4.61%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare31.55%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință27.32%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7620182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate18.391.949lei
I2Active circulante23.515.779lei
I3Stocuri30.826lei
I4Creanțe23.471.606lei
I5Casa și conturi la bănci13.347lei
I6Cheltuieli în avans55.919lei

Pasiv

I7Datorii13.222.179lei
I8Venituri în avans24.730.093lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri4.011.375lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă9.187.740lei
I14Venituri totale9.514.716lei
I15Cheltuieli totale9.018.874lei
I16Profit brut495.842lei
I18Profit net423.922lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați19

Indicatori · 2025

Marjă netă4,61%
Marjă brută5,4%
Rentabilitatea capitalurilor10,57%
Rentabilitatea activelor1,01%
Grad de îndatorare31,55%
Lichiditate curentă1,78
Cifră de afaceri pe salariat483.565lei
Fond de rulment10.293.600lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
27,32%
Creștere anuală compusă
140,41%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea Q · Sănătate și asistență socială

8621 Activități de asistență medicală generală

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre DEXA DIAGNOSTIC S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DEXA DIAGNOSTIC S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 9.187.740 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 423.922 lei.
DEXA DIAGNOSTIC S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DEXA DIAGNOSTIC S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are DEXA DIAGNOSTIC S.R.L.?
19 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DEXA DIAGNOSTIC S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 13.222.179 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DEXA DIAGNOSTIC S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DEXA DIAGNOSTIC S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DEXA DIAGNOSTIC S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8621 — Activităţi de asistenţă medicală generală.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .