TRUTECH S.R.L.

Activă

6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

TRUTECH S.R.L. (CUI 39377392) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Loc. Streisângiorgiu Orş. Călan, HUNEDOARA, înregistrată la 21 mai 2018, cu activitatea principală „activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6201).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.044.718 lei, profit net de 93.236 lei, datorii de 187.513 lei, capitaluri proprii de 87.704 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 76 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

76

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

76 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
68.13%
Istoricul rezultatelor
1 ani

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.044.718lei

Venituri totale

1.024.849lei

Rezultat net

93.236lei

Datorii

187.513lei

Capitaluri proprii

87.704lei

Capital de lucru

61.287lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

261.180lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J20/631/2018
Data înregistrării
21 mai 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. HUNEDOARA, LOC. STREISÂNGIORGIU ORŞ. CĂLAN, STREISÎNGIORGIU, NR.180

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2.666%
Profitul, față de anul trecut
+1.867%
Creștere anuală compusă
+119,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

76clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.87%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.33 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate8.92%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare68.13%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință2666%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA762019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate26.417lei
I2Active circulante248.800lei
I3Stocuri42.802lei
I4Creanțe184.568lei
I5Casa și conturi la bănci21.430lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii187.513lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri87.704lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.044.718lei
I14Venituri totale1.024.849lei
I15Cheltuieli totale914.086lei
I16Profit brut110.763lei
I18Profit net93.236lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă8,92%
Marjă brută10,6%
Rentabilitatea capitalurilor106,31%
Rentabilitatea activelor33,88%
Grad de îndatorare68,13%
Lichiditate curentă1,33
Cifră de afaceri pe salariat261.180lei
Fond de rulment61.287lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
2.666%
Creștere anuală compusă
119,33%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea J · Informații și comunicații

6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Hunedoara

Întrebări despre TRUTECH S.R.L.

Ce cifră de afaceri are TRUTECH S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.044.718 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 93.236 lei.
TRUTECH S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus TRUTECH S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are TRUTECH S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are TRUTECH S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 187.513 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are TRUTECH S.R.L.?
76 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
TRUTECH S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are TRUTECH S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .