DNT PRO SERVICES S.R.L.

Activă

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

DNT PRO SERVICES S.R.L. (CUI 39370610) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Focşani, VRANCEA, înregistrată la 18 mai 2018, cu activitatea principală „activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)” (CAEN 6210).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 1.058.484 lei, profit net de 10.660 lei, datorii de 271.332 lei, capitaluri proprii de 12.508 lei, 4 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 36 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

36

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

36 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Datoriile depășesc totalul activelor.
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
101.71%
Lichiditate
0.06 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

1.058.484lei

Venituri totale

1.058.724lei

Rezultat net

10.660lei

Datorii

271.332lei

Capitaluri proprii

12.508lei

Capital de lucru

-254.759lei

Salariați

4

Cifră de afaceri pe salariat

264.621lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000403394
Data înregistrării
18 mai 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)
Sediu social
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. CPT. CREŢU FLORIN, NR.19, BL.19, SC.1, ET.2, AP.7

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+15,2%
Profitul, față de anul trecut
-57,9%
Creștere anuală compusă
+39,3%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

36clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate4.69%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.06 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate1.01%

    Marjă netă foarte subțire.

  • Îndatorare101.71%

    Datoriile depășesc valoarea activelor.

  • Tendință15.19%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA3620182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate250.209lei
I2Active circulante16.573lei
I3Stocuri1lei
I4Creanțe168.523lei
I5Casa și conturi la bănci-151.951lei
I6Cheltuieli în avans17.058lei

Pasiv

I7Datorii271.332lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri12.508lei
I11Capital subscris vărsat300lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă1.058.484lei
I14Venituri totale1.058.724lei
I15Cheltuieli totale1.020.420lei
I16Profit brut38.304lei
I18Profit net10.660lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați4

Indicatori · 2025

Marjă netă1,01%
Marjă brută3,62%
Rentabilitatea capitalurilor85,23%
Rentabilitatea activelor4%
Grad de îndatorare101,71%
Lichiditate curentă0,06
Cifră de afaceri pe salariat264.621lei
Fond de rulment-254.759lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
15,19%
Creștere anuală compusă
39,32%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea K · Intermedieri financiare și asigurări

6210 Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client)

Cele mai nou înregistrate în județul Vrancea

Întrebări despre DNT PRO SERVICES S.R.L.

Ce cifră de afaceri are DNT PRO SERVICES S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 1.058.484 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 10.660 lei.
DNT PRO SERVICES S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus DNT PRO SERVICES S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are DNT PRO SERVICES S.R.L.?
4 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are DNT PRO SERVICES S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 271.332 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are DNT PRO SERVICES S.R.L.?
36 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
DNT PRO SERVICES S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are DNT PRO SERVICES S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 6210 — Activități de realizare a softului la comandă (software orientat client).

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .