ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L.

Activă

4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse

ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L. (CUI 39295764) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Mânjeşti Com. Muntenii de Jos, VASLUI, înregistrată la 7 mai 2018, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse” (CAEN 4789).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 353.322 lei, pierdere netă de 3.576 lei, datorii de 478.012 lei, capitaluri proprii de 96.953 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 47 din 100, clasa D — risc ridicat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

47

Scor de risc · clasa D

Risc ridicat

47 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Anul analizat s-a încheiat cu pierdere.
Profitabilitate
-1.01%
Îndatorare
83.14%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

353.322lei

Venituri totale

355.013lei

Rezultat net

-3.576lei

Datorii

478.012lei

Capitaluri proprii

96.953lei

Capital de lucru

96.953lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

117.774lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J37/342/2018
Data înregistrării
7 mai 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
4789 — Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
Sediu social
JUD. VASLUI, SAT MÂNJEŞTI COM. MUNTENII DE JOS, MÎNJEŞTI, NR.234B

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+66,3%
Profitul, față de anul trecut
-112%
Creștere anuală compusă
+31,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

47clasa D

Risc ridicat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate16.86%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate-1.01%

    Anul s-a încheiat cu pierdere.

  • Îndatorare83.14%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință66.31%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor2 ani

    2 ani cu pierdere din 3.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA4720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate0lei
I2Active circulante574.965lei
I3Stocuri566.861lei
I4Creanțe6.116lei
I5Casa și conturi la bănci1.988lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii478.012lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri96.953lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă353.322lei
I14Venituri totale355.013lei
I15Cheltuieli totale353.096lei
I16Profit brut1.917lei
I18Profit net0lei
I19Pierdere netă3.576lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă-1,01%
Marjă brută0,54%
Rentabilitatea capitalurilor-3,69%
Rentabilitatea activelor-0,62%
Grad de îndatorare83,14%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat117.774lei
Fond de rulment96.953lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
66,31%
Creștere anuală compusă
31,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

Cele mai nou înregistrate în județul Vaslui

Întrebări despre ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 353.322 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost -3.576 lei.
ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 478.012 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L.?
47 din 100, clasa D (risc ridicat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ȘANDOR MARCELIN ȘI LORENA S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4789 — Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .