POLOVRAGII S.R.L.

Activă

3600 Captarea, tratarea şi distribuţia apei

POLOVRAGII S.R.L. (CUI 39264032) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Polovragi Com. Polovragi, GORJ, înregistrată la 27 aprilie 2018, cu activitatea principală „captarea, tratarea şi distribuţia apei” (CAEN 3600).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 828.653 lei, profit net de 29.175 lei, datorii de 77.731 lei, capitaluri proprii de 427.434 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 87 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

87

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

87 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Istoricul rezultatelor
1 ani
Profitabilitate
3.52%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

828.653lei

Venituri totale

837.274lei

Rezultat net

29.175lei

Datorii

77.731lei

Capitaluri proprii

427.434lei

Capital de lucru

425.212lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

82.865lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000358180
Data înregistrării
27 aprilie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
3600 — Captarea, tratarea şi distribuţia apei
Sediu social
JUD. GORJ, SAT POLOVRAGI COM. POLOVRAGI, , NR.301, CAMERA NR. 4

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+2%
Profitul, față de anul trecut
+301,5%
Creștere anuală compusă
+48,8%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

87clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate84.61%

    Peste jumătate din active sunt finanțate din capital propriu.

  • Lichiditate6.47 x

    Activele circulante acoperă confortabil datoriile.

  • Profitabilitate3.52%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare15.39%

    Îndatorare scăzută.

  • Tendință1.97%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor1 ani

    Un an cu pierdere în perioada analizată.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA8720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate2.222lei
I2Active circulante502.943lei
I3Stocuri3.534lei
I4Creanțe495.829lei
I5Casa și conturi la bănci3.580lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii77.731lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri427.434lei
I11Capital subscris vărsat480.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă828.653lei
I14Venituri totale837.274lei
I15Cheltuieli totale806.734lei
I16Profit brut30.540lei
I18Profit net29.175lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă3,52%
Marjă brută3,69%
Rentabilitatea capitalurilor6,83%
Rentabilitatea activelor5,78%
Grad de îndatorare15,39%
Lichiditate curentă6,47
Cifră de afaceri pe salariat82.865lei
Fond de rulment425.212lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
1,97%
Creștere anuală compusă
48,82%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea E · Apă, salubritate, gestionarea deșeurilor

3600 Captarea, tratarea și distribuția apei

Cele mai nou înregistrate în județul Gorj

Întrebări despre POLOVRAGII S.R.L.

Ce cifră de afaceri are POLOVRAGII S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 828.653 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 29.175 lei.
POLOVRAGII S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus POLOVRAGII S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are POLOVRAGII S.R.L.?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are POLOVRAGII S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 77.731 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are POLOVRAGII S.R.L.?
87 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
POLOVRAGII S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are POLOVRAGII S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 3600 — Captarea, tratarea şi distribuţia apei.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .