BEER FACTORY SIBIU S.R.L.

Activă

5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

BEER FACTORY SIBIU S.R.L. (CUI 39259087) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sibiu, SIBIU, înregistrată la 27 aprilie 2018, cu activitatea principală „baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor” (CAEN 5630).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.389.549 lei, profit net de 107.688 lei, datorii de 212.665 lei, capitaluri proprii de 108.888 lei, 5 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 74 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

74

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

74 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
67.57%
Profitabilitate
4.51%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.389.549lei

Venituri totale

2.390.869lei

Rezultat net

107.688lei

Datorii

212.665lei

Capitaluri proprii

108.888lei

Capital de lucru

56.977lei

Salariați

5

Cifră de afaceri pe salariat

477.910lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000595329
Data înregistrării
27 aprilie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sediu social
JUD. SIBIU, MUN. SIBIU, STR. NICOLAE BĂLCESCU, NR.13

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+1,1%
Profitul, față de anul trecut
-63,1%
Creștere anuală compusă
—

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

74clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate34.6%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.27 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate4.51%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare67.57%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință1.05%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7420182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate45.084lei
I2Active circulante269.642lei
I3Stocuri117.533lei
I4Creanțe69.980lei
I5Casa și conturi la bănci82.129lei
I6Cheltuieli în avans6.827lei

Pasiv

I7Datorii212.665lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri108.888lei
I11Capital subscris vărsat1.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.389.549lei
I14Venituri totale2.390.869lei
I15Cheltuieli totale2.261.402lei
I16Profit brut129.467lei
I18Profit net107.688lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați5

Indicatori · 2025

Marjă netă4,51%
Marjă brută5,42%
Rentabilitatea capitalurilor98,9%
Rentabilitatea activelor34,22%
Grad de îndatorare67,57%
Lichiditate curentă1,27
Cifră de afaceri pe salariat477.910lei
Fond de rulment56.977lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
1,05%
Creștere anuală compusă
—

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea I · Hoteluri și restaurante

5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Cele mai nou înregistrate în județul Sibiu

Întrebări despre BEER FACTORY SIBIU S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BEER FACTORY SIBIU S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.389.549 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 107.688 lei.
BEER FACTORY SIBIU S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BEER FACTORY SIBIU S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are BEER FACTORY SIBIU S.R.L.?
5 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BEER FACTORY SIBIU S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 212.665 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BEER FACTORY SIBIU S.R.L.?
74 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BEER FACTORY SIBIU S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BEER FACTORY SIBIU S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5630 — Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .