ATRO HOME S.R.L.

Activă

4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

ATRO HOME S.R.L. (CUI 39194620) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, COVASNA, înregistrată la 17 aprilie 2018, cu activitatea principală „lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale” (CAEN 4120).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 2.689.859 lei, profit net de 127.172 lei, datorii de 7.774.128 lei, capitaluri proprii de 444.648 lei, 10 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 53 din 100, clasa C — risc moderat. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

53

Scor de risc · clasa C

Risc moderat

53 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
96.62%
Solvabilitate
5.53%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

2.689.859lei

Venituri totale

2.958.788lei

Rezultat net

127.172lei

Datorii

7.774.128lei

Capitaluri proprii

444.648lei

Capital de lucru

-1.436.824lei

Salariați

10

Cifră de afaceri pe salariat

268.986lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J14/135/2018
Data înregistrării
17 aprilie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sediu social
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. 1 DECEMBRIE 1918, BL.3, SC.A, ET.4, AP.26

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+41,7%
Profitul, față de anul trecut
-50,3%
Creștere anuală compusă
+75,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

53clasa C

Risc moderat

Ce l-a dat

  • Solvabilitate5.53%

    Firma e finanțată aproape numai din datorii.

  • Lichiditate0.82 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate4.73%

    Marjă netă modestă.

  • Îndatorare96.62%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință41.69%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA5320182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate1.708.501lei
I2Active circulante6.337.304lei
I3Stocuri5.863.657lei
I4Creanțe221.311lei
I5Casa și conturi la bănci252.336lei
I6Cheltuieli în avans172.971lei

Pasiv

I7Datorii7.774.128lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri444.648lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă2.689.859lei
I14Venituri totale2.958.788lei
I15Cheltuieli totale2.831.616lei
I16Profit brut127.172lei
I18Profit net127.172lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați10

Indicatori · 2025

Marjă netă4,73%
Marjă brută4,73%
Rentabilitatea capitalurilor28,6%
Rentabilitatea activelor1,58%
Grad de îndatorare96,62%
Lichiditate curentă0,82
Cifră de afaceri pe salariat268.986lei
Fond de rulment-1.436.824lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
41,69%
Creștere anuală compusă
75,17%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea F · Construcții

4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Cele mai nou înregistrate în județul Covasna

Întrebări despre ATRO HOME S.R.L.

Ce cifră de afaceri are ATRO HOME S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 2.689.859 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 127.172 lei.
ATRO HOME S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus ATRO HOME S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are ATRO HOME S.R.L.?
10 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are ATRO HOME S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 7.774.128 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are ATRO HOME S.R.L.?
53 din 100, clasa C (risc moderat), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
ATRO HOME S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are ATRO HOME S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 4120 — Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .