FAST SUD CURIER S.R.L.

Activă

5320 Alte activităţi poştale şi de curier

FAST SUD CURIER S.R.L. (CUI 39178489) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Slatina, OLT, înregistrată la 13 aprilie 2018, cu activitatea principală „alte activităţi poştale şi de curier” (CAEN 5320).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 5.061.240 lei, profit net de 380.769 lei, datorii de 920.987 lei, capitaluri proprii de 560.926 lei, 47 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 78 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

78

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

78 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
62.15%
Lichiditate
1.17 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

5.061.240lei

Venituri totale

5.090.834lei

Rezultat net

380.769lei

Datorii

920.987lei

Capitaluri proprii

560.926lei

Capital de lucru

152.113lei

Salariați

47

Cifră de afaceri pe salariat

107.686lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000337288
Data înregistrării
13 aprilie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
5320 — Alte activităţi poştale şi de curier
Sediu social
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. ECATERINA TEODOROIU, NR.38, BIROUL 2

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+13,6%
Profitul, față de anul trecut
-56,6%
Creștere anuală compusă
+22,6%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

78clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate37.85%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.17 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate7.52%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare62.15%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință13.62%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7820182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate408.813lei
I2Active circulante1.073.100lei
I3Stocuri11.143lei
I4Creanțe822.707lei
I5Casa și conturi la bănci239.250lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii920.987lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri560.926lei
I11Capital subscris vărsat150.000lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă5.061.240lei
I14Venituri totale5.090.834lei
I15Cheltuieli totale4.654.283lei
I16Profit brut436.551lei
I18Profit net380.769lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați47

Indicatori · 2025

Marjă netă7,52%
Marjă brută8,63%
Rentabilitatea capitalurilor67,88%
Rentabilitatea activelor25,69%
Grad de îndatorare62,15%
Lichiditate curentă1,17
Cifră de afaceri pe salariat107.686lei
Fond de rulment152.113lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
13,62%
Creștere anuală compusă
22,62%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea H · Transport și depozitare

5320 Alte activități poștale și de curier

Cele mai nou înregistrate în județul Olt

Întrebări despre FAST SUD CURIER S.R.L.

Ce cifră de afaceri are FAST SUD CURIER S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 5.061.240 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 380.769 lei.
FAST SUD CURIER S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus FAST SUD CURIER S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are FAST SUD CURIER S.R.L.?
47 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are FAST SUD CURIER S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 920.987 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are FAST SUD CURIER S.R.L.?
78 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
FAST SUD CURIER S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are FAST SUD CURIER S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 5320 — Alte activităţi poştale şi de curier.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .