LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L.

Activă

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L. (CUI 39168167) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Sântana de Mureş Com. Sântana de Mureş, MUREŞ, înregistrată la 11 aprilie 2018, cu activitatea principală „activități de investigații și servicii private de protecție” (CAEN 8001).

A depus 7 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2019 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 319.150 lei, profit net de 147.985 lei, datorii de 271.914 lei, capitaluri proprii de 152.106 lei, 3 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
64.13%
Lichiditate
1.32 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

319.150lei

Venituri totale

320.802lei

Rezultat net

147.985lei

Datorii

271.914lei

Capitaluri proprii

152.106lei

Capital de lucru

87.106lei

Salariați

3

Cifră de afaceri pe salariat

106.383lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J26/541/2018
Nr. registrul comerțului, forma nouă
J2018000541263
Data înregistrării
11 aprilie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție
Sediu social
JUD. MUREŞ, SAT SÂNTANA DE MUREŞ COM. SÂNTANA DE MUREŞ, STR. BUSUIOCULUI, NR.3

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2019–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+11,1%
Profitul, față de anul trecut
+11,7%
Creștere anuală compusă
+64,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate35.87%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.32 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate46.37%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare64.13%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință11.06%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2019–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA812019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

7 exerciții depuse, 2019–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate65.000lei
I2Active circulante359.020lei
I3Stocuri193.801lei
I4Creanțe111.779lei
I5Casa și conturi la bănci53.440lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii271.914lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri152.106lei
I11Capital subscris vărsat400lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă319.150lei
I14Venituri totale320.802lei
I15Cheltuieli totale148.253lei
I16Profit brut172.549lei
I18Profit net147.985lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați3

Indicatori · 2025

Marjă netă46,37%
Marjă brută54,07%
Rentabilitatea capitalurilor97,29%
Rentabilitatea activelor34,9%
Grad de îndatorare64,13%
Lichiditate curentă1,32
Cifră de afaceri pe salariat106.383lei
Fond de rulment87.106lei

Cifra de afaceri în timp

20192025
Creștere în ultimul an
11,06%
Creștere anuală compusă
64,85%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea O · Administrație publică și apărare

8001 Activități de investigații și servicii private de protecție

Cele mai nou înregistrate în județul Mureș

Întrebări despre LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 319.150 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 147.985 lei.
LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L.?
7 bilanțuri, din 2019 până în 2025.
Câți angajați are LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L.?
3 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 271.914 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L.?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are LYNX MH TRANSYLVANIA SECURITY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 8001 — Activități de investigații și servicii private de protecție.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .