URSA MARE COMPROD SRL

Activă

4782 Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe

URSA MARE COMPROD SRL (CUI 3903640) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Braşov, BRAŞOV, înregistrată la 11 mai 1993, cu activitatea principală „comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe” (CAEN 4782).

A depus 18 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2008 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 63.772.578 lei, profit net de 7.085.822 lei, datorii de 21.070.587 lei, capitaluri proprii de 11.909.476 lei, 50 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 81 din 100, clasa A — risc foarte scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

81

Scor de risc · clasa A

Risc foarte scăzut

81 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
Îndatorare
63.96%
Lichiditate
1.2 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

63.772.578lei

Venituri totale

64.275.589lei

Rezultat net

7.085.822lei

Datorii

21.070.587lei

Capitaluri proprii

11.909.476lei

Capital de lucru

4.123.528lei

Salariați

50

Cifră de afaceri pe salariat

1.275.452lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J1993000659332
Data înregistrării
11 mai 1993

Activitate și sediu

Activitate principală
4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sediu social
JUD. BRAŞOV, MUN. BRAŞOV, STR. NICOLAE LABIŞ, NR.1, BL.3, SC.B, AP.90

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2008–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+16,6%
Profitul, față de anul trecut
+6,6%
Creștere anuală compusă
+14,9%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

81clasa A

Risc foarte scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate36.15%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate1.2 x

    Datoriile sunt acoperite, cu rezervă mică.

  • Profitabilitate11.11%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare63.96%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință16.58%

    Cifra de afaceri a crescut.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2008–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA81200820092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

18 exerciții depuse, 2008–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate7.747.673lei
I2Active circulante25.194.115lei
I3Stocuri12.916.888lei
I4Creanțe7.819.016lei
I5Casa și conturi la bănci4.458.211lei
I6Cheltuieli în avans45.668lei

Pasiv

I7Datorii21.070.587lei
I8Venituri în avans7.393lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri11.909.476lei
I11Capital subscris vărsat63.750lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă63.772.578lei
I14Venituri totale64.275.589lei
I15Cheltuieli totale56.107.611lei
I16Profit brut8.167.978lei
I18Profit net7.085.822lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați50

Indicatori · 2025

Marjă netă11,11%
Marjă brută12,81%
Rentabilitatea capitalurilor59,5%
Rentabilitatea activelor21,51%
Grad de îndatorare63,96%
Lichiditate curentă1,20
Cifră de afaceri pe salariat1,28 mil.lei
Fond de rulment4.123.528lei

Cifra de afaceri în timp

20082025
Creștere în ultimul an
16,58%
Creștere anuală compusă
14,9%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea G · Comerț cu ridicata și cu amănuntul

4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Cele mai nou înregistrate în județul Brașov

Întrebări despre URSA MARE COMPROD SRL

Ce cifră de afaceri are URSA MARE COMPROD SRL?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 63.772.578 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 7.085.822 lei.
URSA MARE COMPROD SRL mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus URSA MARE COMPROD SRL?
18 bilanțuri, din 2008 până în 2025.
Câți angajați are URSA MARE COMPROD SRL?
50 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are URSA MARE COMPROD SRL?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 21.070.587 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are URSA MARE COMPROD SRL?
81 din 100, clasa A (risc foarte scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
URSA MARE COMPROD SRL este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are URSA MARE COMPROD SRL?
Activitatea principală este CAEN 4782 — Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .