BETRATEX STYLE S.R.L.

Activă

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

BETRATEX STYLE S.R.L. (CUI 39030945) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Mun. Arad, ARAD, înregistrată la 16 martie 2018, cu activitatea principală „fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (CAEN 1421).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 6.092.349 lei, profit net de 1.046.485 lei, datorii de 3.196.876 lei, capitaluri proprii de 1.457.029 lei, 46 de salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 71 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

71

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

71 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Lichiditate
0.33 x
Îndatorare
68.69%

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

6.092.349lei

Venituri totale

6.265.716lei

Rezultat net

1.046.485lei

Datorii

3.196.876lei

Capitaluri proprii

1.457.029lei

Capital de lucru

-2.141.673lei

Salariați

46

Cifră de afaceri pe salariat

132.442lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018000398027
Data înregistrării
16 martie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Sediu social
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. LIPOVEI, NR.63

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+42,8%
Profitul, față de anul trecut
+56,6%
Creștere anuală compusă
+37,2%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

71clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate31.31%

    Echilibru bun între capitalul propriu și datorii.

  • Lichiditate0.33 x

    Activele circulante acoperă mai puțin de jumătate din datorii.

  • Profitabilitate17.18%

    Marjă netă ridicată.

  • Îndatorare68.69%

    Îndatorare ridicată.

  • Tendință42.83%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA7120182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate3.598.702lei
I2Active circulante1.055.203lei
I3Stocuri44.899lei
I4Creanțe933.218lei
I5Casa și conturi la bănci77.086lei
I6Cheltuieli în avans0lei

Pasiv

I7Datorii3.196.876lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri1.457.029lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă6.092.349lei
I14Venituri totale6.265.716lei
I15Cheltuieli totale5.024.921lei
I16Profit brut1.240.795lei
I18Profit net1.046.485lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați46

Indicatori · 2025

Marjă netă17,18%
Marjă brută20,37%
Rentabilitatea capitalurilor71,82%
Rentabilitatea activelor22,49%
Grad de îndatorare68,69%
Lichiditate curentă0,33
Cifră de afaceri pe salariat132.442lei
Fond de rulment-2.141.673lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
42,83%
Creștere anuală compusă
37,16%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Cele mai nou înregistrate în județul Arad

Întrebări despre BETRATEX STYLE S.R.L.

Ce cifră de afaceri are BETRATEX STYLE S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 6.092.349 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 1.046.485 lei.
BETRATEX STYLE S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus BETRATEX STYLE S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are BETRATEX STYLE S.R.L.?
46 de salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are BETRATEX STYLE S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 3.196.876 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are BETRATEX STYLE S.R.L.?
71 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
BETRATEX STYLE S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are BETRATEX STYLE S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .