URBAN SAFETY S.R.L.

Activă

1423 Fabricarea îmbrăcămintei de lucru

URBAN SAFETY S.R.L. (CUI 39005488) este o societate comercială cu răspundere limitată activă, cu sediul în Sat Chiţorani Com. Bucov, PRAHOVA, înregistrată la 12 martie 2018, cu activitatea principală „fabricarea îmbrăcămintei de lucru” (CAEN 1423).

A depus 8 situații financiare la Ministerul Finanțelor, între 2018 și 2025. Din ultimul bilanț, pe 2025: cifră de afaceri 3.143.227 lei, profit net de 177.204 lei, datorii de 1.232.392 lei, capitaluri proprii de 180.001 lei, 6 salariați.

Scorul de risc calculat din situațiile financiare este 65 din 100, clasa B — risc scăzut. Se calculează numai din bilanțurile depuse și nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță sau insolvența.

65

Scor de risc · clasa B

Risc scăzut

65 din 100, calculat numai din bilanțul pe 2025: cât de solid stă firma pe cifrele ei — capital, lichiditate, profit, îndatorare. Nu e o probabilitate de insolvență.

35506580
EDCBA
  • Activele circulante nu acoperă datoriile.
Îndatorare
87.52%
Lichiditate
0.95 x

Scorul se calculează din situațiile financiare depuse la Ministerul Finanțelor — solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor, cu ponderi fixe. Nu cuprinde datoriile la buget, dosarele din instanță și nimic din ce s-a întâmplat după data bilanțului. Vezi toți cei șase factori · Cum se calculează scorul

Cifra de afaceri

3.143.227lei

Venituri totale

3.085.530lei

Rezultat net

177.204lei

Datorii

1.232.392lei

Capitaluri proprii

180.001lei

Capital de lucru

-61.864lei

Salariați

6

Cifră de afaceri pe salariat

523.871lei

Identitate și situație fiscală

ANAF, Registrul comerțului

În registrul comerțului

Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Tip entitate
SRL
Stare
Activă
Nr. registrul comerțului
J2018001965297
Data înregistrării
12 martie 2018

Activitate și sediu

Activitate principală
1423 — Fabricarea îmbrăcămintei de lucru
Sediu social
JUD. PRAHOVA, SAT CHIŢORANI COM. BUCOV, STR. IULIU MANIU, NR.101

Situație fiscală

TVA, TVA la încasare, inactivitatea fiscală și e-Factura sunt în raportul complet.

Date de contact și reprezentanți

Declarații fiscale, registru, surse publice

Telefoane, emailuri, site și reprezentanții legali

Situații financiare

Ministerul Finanțelor

Evoluția firmei

2018–2025, în lei

Cifra de afaceri și profitul

Salariați

Cifra de afaceri, față de 2024
+37,1%
Profitul, față de anul trecut
-64,3%
Creștere anuală compusă
+71%

Cifra de afaceri

Venitul din activitatea de bază.

Profitul sau pierderea

Rezultatul net al exercițiului.

Active totale

Imobilizate plus circulante.

Datorii

Tot ce datorează firma, pe termen scurt și lung.

Capitaluri proprii

Ce rămâne acționarilor după datorii.

Salariați

Numărul mediu din cursul anului.

Cifra de afaceri pe salariat

Cât produce, în medie, un angajat.

Risc, 2025

65clasa B

Risc scăzut

Ce l-a dat

  • Solvabilitate12.78%

    Capitalurile proprii acoperă o parte mică din active.

  • Lichiditate0.95 x

    Activele circulante nu acoperă toate datoriile.

  • Profitabilitate5.64%

    Marjă netă sănătoasă.

  • Îndatorare87.52%

    Peste 80% din active sunt finanțate din datorii.

  • Tendință37.09%

    Creștere puternică a cifrei de afaceri.

  • Istoricul rezultatelor0 ani

    Fără pierderi în anii analizați.

Evoluția scorului

2018–2025, exercițiu cu exercițiu
035506580100EDCBA6520182019202020212022202320242025

Apasă un an ca să-i vezi cifrele — se schimbă și rubrica de risc de mai sus, și foaia de bilanț de mai jos.

8 exerciții depuse, 2018–2025 · Societate comercială

Activ

I1Active imobilizate237.614lei
I2Active circulante1.170.528lei
I3Stocuri156.884lei
I4Creanțe905.193lei
I5Casa și conturi la bănci108.451lei
I6Cheltuieli în avans4.251lei

Pasiv

I7Datorii1.232.392lei
I8Venituri în avans0lei
I9Provizioane0lei
I10Capitaluri180.001lei
I11Capital subscris vărsat200lei

Contul de profit și pierdere

I13Cifra de afaceri netă3.143.227lei
I14Venituri totale3.085.530lei
I15Cheltuieli totale2.870.552lei
I16Profit brut214.978lei
I18Profit net177.204lei
I19Pierdere netă0lei
I20Număr mediu de salariați6

Indicatori · 2025

Marjă netă5,64%
Marjă brută6,84%
Rentabilitatea capitalurilor98,45%
Rentabilitatea activelor12,58%
Grad de îndatorare87,52%
Lichiditate curentă0,95
Cifră de afaceri pe salariat523.871lei
Fond de rulment-61.864lei

Cifra de afaceri în timp

20182025
Creștere în ultimul an
37,09%
Creștere anuală compusă
71,04%

Acționari și asociați

Citite cu AI din actele firmei

Cine deține firma, cu procentele

Datorii la bugetul de stat

ANAF, listele de restanțe

Restanțele publicate de ANAF, pe bugete și cu istoric

Achiziții publice

SICAP

Contractele publice, cu clienții și valorile lor

Licențe și autorizații

ARR, ANRE

Licențele ARR și autorizațiile ANRE, cu valabilitatea lor

Activități CAEN autorizate

Registrul comerțului

Toate activitățile autorizate, nu doar cea principală

Dosare în instanță

Portalul instanțelor de judecată

Dosarele în care figurează firma, cu calitatea ei

Buletinul Procedurilor de Insolvență

BPI · titlurile, textul actelor și citirile din ele

Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență

Creditorii din insolvență

BPI · tabelele publicate de administratorul judiciar

Cine are de luat bani de la firmă și cât

Monitorul Oficial

Monitorul Oficial, Partea a IV-a și a VII-a

Actele publicate în Monitorul Oficial

Firme din același domeniu

Secțiunea C · Industria prelucrătoare

1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru

Cele mai nou înregistrate în județul Prahova

Întrebări despre URBAN SAFETY S.R.L.

Ce cifră de afaceri are URBAN SAFETY S.R.L.?
În ultimul bilanț depus, pe 2025, cifra de afaceri a fost 3.143.227 lei. Rezultatul net al aceluiași an a fost 177.204 lei.
URBAN SAFETY S.R.L. mai este activă?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. E starea publicată la ultima sincronizare cu sursele.
Câte bilanțuri a depus URBAN SAFETY S.R.L.?
8 bilanțuri, din 2018 până în 2025.
Câți angajați are URBAN SAFETY S.R.L.?
6 salariați, conform ultimului bilanț depus, pe 2025.
Ce datorii are URBAN SAFETY S.R.L.?
În bilanțul pe 2025, firma raportează datorii totale de 1.232.392 lei. Sunt datoriile din bilanț, nu restanțele la bugetul de stat, care se publică separat de ANAF.
Ce scor de risc are URBAN SAFETY S.R.L.?
65 din 100, clasa B (risc scăzut), calculat din solvabilitate, lichiditate, profitabilitate, îndatorare, tendință și istoricul rezultatelor.
URBAN SAFETY S.R.L. este în insolvență?
În registrul comerțului, firma figurează ca activă. Publicațiile din Buletinul Procedurilor de Insolvență, dacă există, sunt listate mai jos.
Ce cod CAEN are URBAN SAFETY S.R.L.?
Activitatea principală este CAEN 1423 — Fabricarea îmbrăcămintei de lucru.

Datele provin din surse publice oficiale — Ministerul Finanțelor, ANAF, Registrul comerțului, ARR, ANRE, SICAP, BPI și Monitorul Oficial — și sunt prezentate așa cum au fost publicate. Aceleași date sunt disponibile și prin API. Reprezinți firma? .